Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Bérszámfejtői vagy pénzügyi-sz...

Bérszámfejtői vagy pénzügyi-számviteli ügyintézői képzés?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy melyiket jobb elvégezni? Egyetem mellett szeretnék valamilyen okj-s képzést is elvégezni. Elsődlegesen a bérszámfejtőire gondoltam, viszont, ahogy olvasgattam a leírásokat úgy láttam, hogy a pénzügyi-számviteli ügyintéző is dolgozhat bérszámfejtői pozícióban (viszont a leírásuk alapvetően más volt, utóbbinál több a tanulni való, viszont arról nem írtak, hogy a munkaügyi nyilvántartások alapján a bérekkel kapcsolatos adminisztrációs feladatok ellátását is tanítanák)

Érdeklődnék, hogy akik jobban ismerik ezeket a képzéseket mit ajánlanak? Miben több vagy kevesebb egyik vagy a másik?

(Ingyenes okj képzésben gondolkodtam, de elég kevés van itt pécsett, ami van meg általában 2 éves nappali -amit munka mellett kicsit nehéz lenne elvégezni-, egy évet szánnék rájuk és jelenleg úgy vagyok, hogy akkor inkább felnőttképzés)



2018. júl. 3. 11:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget!
2018. júl. 3. 21:29
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem átlagos, nem törődöm tanár vagyok. Emellett az iskola direkt kért fel. Fő profilban a vállalkozói szférában mozgok, a tanári lét csak kiegészítés, mint sok hasonló OKJ-n oktató tanár esetében.


A volt tanítványaim előmenetelét veszem alapul. Szóval eléggé aktuális az információm.

Főleg, hogy jelenleg is végzett VB ügyintéző és PSZ ügyintézőin is aktuális osztály.

VB ügyintéző 20 tanulóból 13 már most!! eltudott helyezkedni szakmán belül.


PSZ ügyintéző tekintetében pedig 30 tanulóból 18, akinek sikerült.


A 13 VB ügyintézőből konkrétan 2, aki pontosan béres vonalon van. A többi könyvelőirodában van.


Jelenleg OKJ tekintetében nem tesznek a vállalkozások különbséget VB ügyintéző és psz ügyintéző OKJ között.

Pontosan azért, mert az oktatott anyag 80-90%-ban megegyezik.


Nem értem, hogy miért olyan nehéz felfogni a dolgot, hogy mindkét OKJ-val UGYANAZOKAT a munkaköröket láthatod el.

Annyi különbséggel, hogy a VB ügyintézőivel még extra munkakört is!


Szóval nem arról beszélek, hogy bérszámfejtőnek kell elmenni, hanem arról, hogy ugyanúgy felvesznek oda, ahova a psz ügyintézőt, csak ha netalán mégis bérszámfejtő kell, akkor neked arra is ott a papírod!!


Az pedig, hogy mi van egy álláshirdetésben.. ugyan már. El ne várjuk már, hogy minden képesítést felsorolnak, amivel betölthető az állás.

Hidjétek el, értenek hozzá.. és tudják, hogy ugyanúgy megfelel. A gyakorlat is ezt mutatja.


Azonban én is leszűrtem pontosan ebből, hogy olyanokkal vitázok, akik láttak 10 álláshirdetést, azonban pontosan amire céloztak.. az életben történő gyakorlat nincs meg.

Ne legyünk már fafejűek.. egy psz ügyintéző nem könyvelő! Az majd mérlegképessel leszel. Azonban mérlegképesed lehet VB ügyintézőivel is!

S itt a lényeg.. ugyanoda jutsz el, csak vb ügyintézőivel van +1 pálya, ami a tiéd, ha direkt olyat keresnek.

2018. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem egyszerű két főkommentelő által eldönteni, hogy melyiket lenne érdemesebb elkezdeni, úgy, hogy lényegében mindkettejük egymás ellen érvel.

Az lesz a legegyszerűbb, ha a püszt megcsinálom rendesen, és mellette e-learningben a bérszámfejtőt, és amennyi időm lesz munka mellett, egyik vagy másik után egy gyors tb ügyintézőit is.

2018. júl. 5. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!