Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egészségügyis suliba ( fiziote...

Egészségügyis suliba ( fizioterápiás asszisztensi szakra megyek, OKJ), kiküldhetnek első évben a kórházba, ahol betegeket kell ápolni?

Figyelt kérdés
Szóval OKJ-s, fizioterápiás asszisztensi szakra megyek, és ez az egyetlen egy félelmem van, hogy elküldenek a kórházba gyakorlatra ( ami egyértelmű, hogy kell, de nem hiszem hogy nekem itt embereket kellene tisztába tennem, és én ettől hű de jó fizioterápiás asszisztens leszek). Nekem azt mondták,hogy első évben az embereket kell tisztába tenni etetni, stb. Gondolom mint egy segédápoló. Ki küldhetnek ilyen " gyakorlatra", ahol a szakomnak nem megfelelő dolgot kell csinálnom?

2018. aug. 26. 04:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Fizioterápiás asszisztens leszel, alias egészségügyi dolgozó. Így neked is kötelességed a helyén bánni magával az emberi szervezettel, és ezt nem tudod máshol megtanulni mint egy kórházban.


Igen el fognak küldeni, és teljesítened is kell a gyakorlatot. Valószínű, hogy traumatológiára fogsz kerülni, de ebben nem vagyok biztos. A pár hét gyakorlatodról az osztályvezető ápoló a végén egy írásos jegyzetet fog átadni a főápolónak/aki intézi a te gyakorlataidat.

És igen, teljes mértékben segédápolói feladatokat kell ellátnod.

2018. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Végül kellett ?
2019. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom gyak
2019. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen kellett.

Szinte minden osztályon ( spec.rehab, krón.bel, 1-es; 2-es belgyógyászat, tüdő, csecsemő, traumatológia stb) osztályon volt a gyakorlat.


Csak annak ajánlom, aki tényleg bírja a sebeket ( vérző, gennyes sebeket, rothadó hús szagát :) /nagyon fincsi. Ja, nem./ és egyéb ehhez hasonló finomságokat /pl: pelenkázás, hányás, szondás etetés, lélegeztetőgépen lévő ember látványa, haldokló, kómás beteg látványa, sztoma zsák.... /) és ápoló akar lenni, vagy tényleg megér neki ennyi fájdalmat a masszőri, mentőápolói, fizioterápiás asszisztens végzettség.


UNDORÍTÓ volt az ápolók viselkedése. Aki ennyi megaláztatást elvisel, az mindent megold az életedben!

2019. júl. 16. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!