Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A S. E. T. School iskoláról...

A S. E. T. School iskoláról és azon belül is a Média zeneszerző képzésről mi a véleményetek? Olyan képzést és papírt ad amivel utána el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 10. 10:41
 1/3 anonim válasza:
Attól függ mit értesz az alatt, hogy "olyan képzést". Én elvégeztem szinte semmi használhatót nem adott. Az előadások nagy részét feleslegesnek tartottam. Volt köztünk olyan akinek viszont hasznos volt mert nem volt olyan tudása amit használni tudott volna zeneszerzéshez, ill. nem használt még DAW szoftvert előtte. Ez attól függ hogy milyen a tudásod. Elhelyezkedésben nekünk egyáltalán nem segítettek, arra ne számíts. Igazság szerint a mi kurzusunknak(más kurzusokról nem beszélhetek) nem volt elképzelése, iránya, mindenki jöhet és csak alapszinten tanulunk zenét. Igen én kevésnek tartom a specifikus képzést. De mondom minden attól függ milyen a tudás amivel jelenleg rendelkezel.
2019. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Na mi van? Hogy döntöttél?
2020. szept. 16. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az első válaszoló leírta azt, nagyjából mire lehet számítani. Előszűrés nélkül bárki jöhet, így előfordult a kurzuson a zeneakadémistától kezdve a teljesen zenei analfabétáig mindenki. Előbbinél a DAW használat megtanulása volt a kulcskérdés (mivel azt kis hazánkban kevésbé oktatják felsőoktatásban), utóbbi pedig volt, hogy produceri babérokra akart törni nulla alaptudással. Kettéválasztanám a dolgot pedagógiai szempontból: a zenepedagógusok kiválóak, a technikusok kevésbé. Én a webináriumok mértékét iszonyatosan kevésnek éreztem a befizetett pénzhez képest. De ők azt kommunikálták mindig, hogy sok. Tematika, elképzelés nincs, holott ennyi pénzért elvárná az ember. Azt is, hogy a heti egy zenei, heti egy hangtechnikai foglalkozást tartsanak a havi egy-egy helyett (összehasonlításképp, egy esti tagozatos zeneiskola is ugyanennyibe kerül, lényegesen több foglalkozással). De ahhoz képest alig volt valami, nekem arra jó volt viszont, hogy az eddig összeszedett zenei tudásomat rendszerbe szedje, amiért talán a ma élő legjobb zenepedagógusnak köszönettel tartozom. Ő miatta érdemes talán odamenni annak, aki akar tőle tanulni, de csak ezért viszont nem rentábilis, főleg, hogy rajta/uk kívül a többi része elég hevenyészett, átgondolatlan, céltalan. Alapdolog viszont, hogy a megszerzett tudás az ad egy alapszintet, de ahhoz meg hozzá kell olvasni elég sokat... Mindegy, a döntés mindenki kezében ott van, de talán így tisztábban láttok.
2021. aug. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!