Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha kihasználom egyetemen a 2...

Ha kihasználom egyetemen a 2 passzív félévemet, azalatt az idő alatt beiratkozhatok egy másik iskolába, egy 2 féléves képzésre, hogy gyorsan szerezzek egy szakmát?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Debreceni Egyetemre járok, és a Sirius Szakközépiskolában szeretnék egy szakmát letenni, 21 éves vagyok, még belefér.
2010. jún. 23. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Beiratkozhatsz persze! A passzív félévben azt csinálsz amit akarsz. Szerintem ilyen megkötés sincs, hogy csak 2 passzívod lehet!
2010. jún. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, h belefér 22-vagy-23 éves korig az okj-s képzések ingyenesek. Sztem használd ki az alkalmat.
2010. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

annyi passzív féléved lehet, amennyit csak akarsz.

de évente megvan a kötelezően megszerzendő kredit, általában teljes évenként 30, ha nincs, átsorolnak azonnal költségtérítésesre.

2010. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok, ezekkel a kredit-dolgokkal. De azokat csak akkor számítják, hogyha aktív voltam, bejártam órákra, levizsgáztam, szóval rendesen "jártam suliba", nem? Ha passzív lennék, akkor nem kellene addig ilyenekkel foglalkoznom, csak a másik sulival (vagy mégse...?)???
2010. jún. 23. 12:01
 5/9 anonim ***** válasza:

csak az aktív féléveknél kell a 30 kredit évente.

de én úgy tudom, hogy max 2 féléved lehet passzív.

2010. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy csak két passzív félév lehet, mert egyik barátomat 2 passzív félév után eltanácsolták, vagy valami ilyesmit hallottam. Na mindegy, ez már nem lényeg. Köszi a válaszokat, akkor azt hiszem "újra középsulis" leszek egy évig :)))))
2010. jún. 23. 12:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Kreditekkel nem kell foglalkoznod. Amúgy szerintem nem csak 2 féléved lehet passzív, mert akkor ennyi erővel könnyebb megcsinálni, hogy egy tárgyból megbuksz 6x, és akkor alapból 2 évre eltiltanak, de utána folytathatod!
2010. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nálunk nincs ilyen eltiltás, ha egy tárgy sokszor nem sikerült.

régebb úgy volt, hogy ha harmadszori felvétel után se csináktad meg a tárgyat, akkor kirúgtak, de most úgy ven, hogy a harmadszori felvételért is fizetni kell, kreditenként 5e, negyedik felvétek 6e és így tovább...

2010. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 vizsga után tuti eltiltás van, és 4. felvételért tandíjas leszel (DE-TTK)
2010. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!