Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni SAT-re?

Figyelt kérdés

Nem akarom részletezni, hogy miért, de fennál egy olyan lehetőség, hogy december elején tegyem le az SAT.

Idén szeptemberben kezdtem el készülni rá, de a dátum március volt, tehát nem is vettem "hardcore"-ra a gyakorlást... Viszont ez a dátum kiderült, hogy nem jó, így vagy most decemberben leteszem, vagy csak májusban...

Aki tett SAT-t, vagy át tudja látni a tananyagot: fel tudnék készülni rá másfél hónap alatt, úgy, hogy MINDEN NAP (heti 5 nap) ezzel foglalkoznék napi 4-5 órát? Egyébként pont a szókincsemet kéne a legjobban fejlesszem etéren, szerintetek képes lennék maradandóan megtanulni a szavakat, ha eddig mondjuk olyan B1+ szinten voltam? Nem okoz gondod a szavak megjegyzése, viszont míg az SAT-t el nem kezdtem volna tanulni, (sajnos) nem a szókincs volt a prioritás az angol tanulásban...



2018. okt. 17. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Az SAT-re nem lehet kampányszerűen felkészülni, alapvető kompetenciákat mér. B1 szintről teljesen felesleges ilyesmivel foglalkozni.
2018. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkinek fennáll a lehetőség hogy SAT vizsgát tegyen.

Egyébként a magyar sem az erősséged, így angol b1 tudással esélytelen hogy te majd olyan sikeresen megírd hogy Amerikai egyetemre mehess. Elég valószínű hogy még a kérdést sem fogod megérteni. Szerintem ezt engedd el...

SAT-ot azt tesz aki minimum b2/c1 között van, tanul rá keményen, és betudja írni azt a googleba ANGOLUL, hogy hogyan készülj fel rá, mert sokkal biztosabb választ fogsz majd tudni találni, ugyanis MO-n egyáltalán nem gyakori hogy valaki SAT tesztet ír.

2018. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ezt úgy mondod, mintha egy élet nem lenne elég ahhoz, hogy valaki B1-es szintről feltornázza magát az SAT-re gyakorlás révén egy C2 szintre, ahhoz, hogy letegye ezt a vizsgát.
2018. okt. 17. 13:45
 4/13 A kérdező kommentje:

"Egyébként a magyar sem az erősséged" - hogyhogy? :))


"hogy Amerikai egyetemre mehess" - nem amerikai egyetemre készülök


Szeptember óta SAT feladatokat oldok, megértem őket, ha lefordítom az angol részt (mondjuk egy reading sectionben 15 ismeretlen szó van számomra), akkor átlagban 10 kérdésből 7-8 helyes. Nem értem miből veszitek, hogy sok esélyem nincs rá...


Persze, hogy ANGOLUL is olvastam tanácsokat, praktikákat SAT-vel kapcsolatosan, de egy ANGOL nem tudja felmérni, hogy egy átlagos magyar nyelvű hogyan tudna erre felkészülni...

2018. okt. 17. 13:53
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, pontosan ezt mondom. A kompetencia egy olyan valami, amit nem lehet az őt mérni hivatott tesztre való trenírozással megszerezni. Májusig (pláne decemberig) meg akkor se leszel C2-es szinten, ha a SAT-s bohóckodás helyett rendesen tanulod a nyelvet, ha most tényleg nem vagy B2-n se.
2018. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
"SAT-s bohóckodás" miért gondolod bohóckodásnak?
2018. okt. 17. 14:41
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert az. Teljesen értelmetlen fontoskodás. Se angolul nem fogsz tudni tőle, se a tesztet megírni, de elmegy vele az idő és menőzhetsz vele az iskolában.
2018. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem járok iskolába.

és ez az érettségi-lehetőségem van (amit ismerek). nyilván választhatnék mást, de nem tudom milyen más van, amit unschoolingosként/homeschoolingosként letehetek.

2018. okt. 17. 14:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Az SAT nem érettségi. A szüleid (vagy gyámod, tehát az a valaki, aki döntött az otthon oktatásodról és felelős érte) tudnak kiállítani neked transcriptet meg high school diplomát, ha az államod szabályozásának megfelelően teljesítetted a követelményeket. Az SAT-t akkor tedd le, mikor valahova kifejezetten kérik, és már tudsz angolul.
2018. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elvileg az egyetem, ahova készülök, elfogadja érettségiként (a high school diplomával együtt).
2018. okt. 17. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!