Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni SAT-re?

Figyelt kérdés

Nem akarom részletezni, hogy miért, de fennál egy olyan lehetőség, hogy december elején tegyem le az SAT.

Idén szeptemberben kezdtem el készülni rá, de a dátum március volt, tehát nem is vettem "hardcore"-ra a gyakorlást... Viszont ez a dátum kiderült, hogy nem jó, így vagy most decemberben leteszem, vagy csak májusban...

Aki tett SAT-t, vagy át tudja látni a tananyagot: fel tudnék készülni rá másfél hónap alatt, úgy, hogy MINDEN NAP (heti 5 nap) ezzel foglalkoznék napi 4-5 órát? Egyébként pont a szókincsemet kéne a legjobban fejlesszem etéren, szerintetek képes lennék maradandóan megtanulni a szavakat, ha eddig mondjuk olyan B1+ szinten voltam? Nem okoz gondod a szavak megjegyzése, viszont míg az SAT-t el nem kezdtem volna tanulni, (sajnos) nem a szókincs volt a prioritás az angol tanulásban...



2018. okt. 17. 13:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem érettségiként fogadja el, az érettségid, az a high school diplomád. Csak az SAT is felvételi követelmény náluk.
2018. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

inkább május és hardcore készülj arra !

heti 5 nap /napi 4 óra szerintem kevés

az Anki nélkül esélytelen....

itt alább vannak Anki szókártyák a SAT-hez ( 5014 szó), de neked ennél többet kellene tudnod, ugyanis a B1 szinted és a szükséges C1 közötti hézagot kellene áthídalnod

[link]

2018. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hova készülsz, én is külföldre (is), így a nyári időszakban fogok ilyesmi vizsgát tenni.

Azt sem tudom, hogy most hol tartasz és mivel nem tudom, hogy amit te néztél, ott hogy vannak a követelmények, viszont én azt javaslom, hogy nézz utána az ACT-nek is. Ez relatíve könnyebb és ezt is elfogadják, emellett pedig én még 3 SAT Subject Testet (biosz, kémia, matek) fogok csinálni.

Tudom, hogy nehéz ezt így összehasonlítani, nem angol anyanyelvűként, de én azt mondom, hogy a SAT I. könyebb, mint egy magyar/matek érettségi kombó. A SAT II. (bár nem tudom, hogy ilyet írsz-e) meg egyértelműen az emelt érettségik közelébe sem ér. Én most emeltezek is bioszból és kémiából és csak hüledezek, hogy hiába két elvileg azonos funkciót betöltő vizsgáról van szó, a mi érettségink sokkal nehezebb (és nem hiszem, hogy erre büszkének kellene lennünk).

2019. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!