Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ismertek gyorsolvasási technik...

Ismertek gyorsolvasási technikákat?

Figyelt kérdés

Én a


A ​gyorsolvasás programozott tankönyvét


Villámolvasást


Extraszensz olvasást


ismerem



2018. nov. 24. 17:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
agresszíven?? hát öregem XD klinikai eset vagy.
2018. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Én alaposan áttanulmányoztam annak idején ezt a Dezső-féle gyorsolvasás programozott tankönyve írást, de végül is letettem róla, mert mi játszottuk a gyorsabban olvasást általánosban, és mondjuk a háromnegyed részéig eljutottunk egy páran (hát, volt egy srác, jobb feje volt, mint nekem, sosem voltam első). Aki nem ismeri el azt, hogy az olvasással el lehet jutni oda, hogy blokkokat olvas az ember egy ránézésre (legkisebb blokk egy szó), hát, arra mit lehet mondani? Ő még nem jutott el idáig, ha tagadja ennek a jelenségnek a létezését. De ez manapság nem csoda, volt itt már egyetemista, aki feltette a kérdést, hogy tényleg lehet úgy olvasni, hogy nem mondom ki magamban a szavakat?

Ami a hatékonyságát illeti, lehet kételkedni, nekem tök mindegy, de jelezném, hogy igen egyszerű ezt ellenőrizni...

Az is fura, hogy nem lehet érteni, hogy ez nem való egy egyetemi analízis jegyzetre, illetve ezzel összefüggésben, hogy más olvasmány nincs, mint matek jegyzet? Tényleg nehéz belátni, hogy egy matek levezetésnél nem az olvasás sebessége a meghatározó, hanem a megértésé, az meg alámegy a legtöbb embernél a gyorsolvasás sebességének. Viszont azzal, hogy: Jancsi elrakta a pörkölt maradékát, azzal egy átlagembernek semmi baja nincs, ez egy gondolat, és kész. Hogy jön ide a Romana vége? :D

Viszont az ilyen tenyeres érintősben én sem hiszek. :)


A blokkok egybeni olvasásának megvan az a hátránya, hogy az ember, ha valószínű kifejezést lát, ami nem az, mert a szerző éppen humor/egyéb kedvéért megváltoztatott egy betűt, na, ott bukta van, azt nem veszi észre. Bubó doktor egy jó példa erre, abban sok ilyen humor van (nyilván az írásban, nem a rajzfilmben), már maga a boa constrector is.

2018. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Sztrogoff!


Köszönöm, hogy leírtad a véleményed.


Amit írtam, az a saját tapasztalatom. Nem kell elhinni.

Miért is kéne elhinnie bárkinek is?

Tapasztalja meg, ha akarja. Van ilyen tanfolyam.


Nem olyan mint a villámolvasásnál volt, hogy a csoportban senkinek sem sikerült elsajátítania, csak ment a szépítés az oktató részéről. Ez is saját tapasztalat.



De nem kötelező hinni benne. Nem is ez a cél.


Ahogy írtam, feltettem egy kérdést, hátha ismer valaki másfajta módszereket. Ennyi.

2018. nov. 24. 21:02
 24/26 anonim ***** válasza:
Vannak gyorsolvasási technikák, de bizonyított tény, hogy akiket ilyen módszerrel tanítottak anno olvasni az iskolában, azok közül került ki a legtöbb diszlexiás ember. A gyorsolvasás ugyanis lényegében arról szól, szól az első 1-2 betűt olvasod csak el a szónak, a többi részét pedig az agyad egészíti ki, ettől lesz gyors. Viszont amikor rosszul egészíti ki az agyad a szót, akkor jönnek a félreértett vagy teljesen értelmetlen mondatok és vagy újra kell olvasnod az egészet vagy nézel hülyén és nem tudod értelmezni a mondatot, ezt hívják úgy, hogy diszlexia bájdövéj.
2018. nov. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Bocsánat, annyival egészíteném ki a mondatom végét, hogy ezt hívják szerzett diszlexiának, még mielőtt valaki belém köt.
2018. nov. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

A fenti tájékozatlan, óvodás trollok szerint nem létezik olyan, hogy gyorsolvasas. Kivéve Sz.


Kedves utolsó válaszoló.


Köszönöm a hozzászólásod.

2018. nov. 26. 04:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!