Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mikor érdemes letenni a GKI...

Mikor érdemes letenni a GKI és a PAV vizsgát?

Figyelt kérdés

Nekem nemrég lett meg a ,,C" kategória és menni akarok majd nehézpótra is.. úgye egy bizonyos ideig nem lehet...

,,Ha sima C-vel gki csinálok az érvényes lesz nehézpotra is?



2019. febr. 6. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A PAV-val kellett volna kezdeni. Mi van, ha nem sikerül? Akkor lényegében megsütheted a jogsid. A GKI-t teherautóra és buszra lehet megszerzni, nem számít, van-e pótkocsi. "C" után azonnal lehet kezdeni az "E" kategóriát. A két év vontatási tilalom szerintem az olyan pótkocsira vonatkozik, amihez nem kell külön kategória, de ebben nem vagyok biztos. Az autósiskolát kell megkérdezni.
2019. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 imnard ***** válasza:
Nekem is az a véleményem, a PAV-val lett volna érdemes kezdeni, a nélkül sajna nem állhatsz munkába sem. Én is azzal kezdtem, mert ha nem sikerül, úgy tudom 1-2 év után lehet újra megpróbálni, ha lehet egyáltalán. GKI van buszra, teherkocsira, vagy kombinált.
2019. febr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nehézpótos (E kategória) tanfolyam az első nemzetközi kategória megszerzése után két évvel kezdhető meg. (tehát akár A1 kategória is lehet az első jogsid amitől számolják a két évet). Ez azért van mert a jogsid az első két évben kezdő vezetői engedélynek minősül, ezért vontatni nem szabad semmit (ill. motoron nem szabad utast szállítani).
2019. febr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

(Nekem még friss a jogsim, B,C egy éves sincs)

PAV-nál ha nem sikerül lehet fellebbezni is vagy mi..

Meg azt is mondják nálunk van csak ez.. Magyarország egyik pénzlehúzása..

2019. febr. 8. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet fellebbezni. Egyébként ha kipihenten mész, odafigyelsz a feladatoknál akkor nem nagy dolog. Na meg a pszichológusnak mindig igaza van, ne kezdj el vele vitatkozni bármi van, ne legyen nagy az arc, és azon sem fogsz elbukni.

Igen, ez csak itthon van. Úgy ahogy mondod, pénzlehúzás az egész. :)

2019. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Külföldön PÁV nélkül is tud dolgozni.
2019. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!