Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van ilyen szakma, és ha igen,...

Van ilyen szakma, és ha igen, akkor mi a hivatalos neve? (lent)

Figyelt kérdés

Van olyan szakma, ami betegségekre, egészségmegőrzésre, társadalmi problémákra, természet -és állatvédelemre hívja fel az emberek figyelmét, próbál segíteni nekik ezekben a dolgokban, plakátokat, reklámokat, eseményeket szervez és más egyéb teendőket? Ha esetleg tudtok ilyen szakról, mi a hivatalos neve?

Ha nem fogalmaztam eléggé pontosan, akkor csak szóljatok és megpróbálom jobban körülírni, hogy mire is gondoltam pontosan!


2010. júl. 1. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

betegségekre, egészségmegőrzésre, társadalmi problémákra


Ilyen pl az egészségtan tanár- de nappalin csak pl biológia tanárival együtt éri meg

2010. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: Hülye vagy.


Kérdező: betegségekre, egészségmegőrzésre: védőnő

A többit inkább csak vmilyen szervezet aktivistájaként végezheted, de csak önkéntesként szerintem.

2010. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet tanulni környezetvédelmi aktivistának is (persze nem ez a neve, de a végén az lesz belőled) ami nagyjából fedi amit te szeretnél, de kb semmit nem érsz el vele azon kívül, hogy aluljárókban osztogathatod majd a szórólapokat és toborzod a támogatókat, szóval...

Ezt nagyon alaposan át kell gondolnod.

2010. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Viccen kívül, ezek általában a SZÉPSÉGKIRÁLYNŐK "profiljába" tartoznak.


A "normális" szakmák ettől jobban vannak specializálva egy adott területre.

2010. júl. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

így keress rá a neten: mentálhigiénés képzés


vagy szociális munkás, vagy pszichológia előképzettség szükséges ilyenfajta specializációhoz

2010. júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából csak azért kérdeztem, mivel már külföldön hallottam ilyenről, rendes szakmaként kórházakban -és külön cégnél is akár- dolgoznak ilyen szakmával foglalkozó emberek, akik nem orvosok, nem tudom mi ennek a szakmának a rendes neve, de felhívásokat, projekt munkákat készítenek különböző betegségekkel kapcsolatosan, felhívják az emberek figyelmét plakátokkal és reklámokkal (ők maguk készítik el, tehát valami marketinges lehet az egészségügyön belül szerintem), esetleg kültéri rendezvénnyel az egészségmegőrzésre, és hogy mire figyeljenek oda, milyen tünetekkel járnak az egyes betegségek, valami iylesmi. És hát kiváncsi voltam, hogy hallottatok e már ilyenről, van-e ilyen szakma Magyarországon. Igazából érdekel is és szívesen tevékenykednék is ilyen szakmán belül, bár nem tudom hogy főállásként tudnám e egész életem során csinálni, ha jobban utána tudnék olvasni, hogy mivel is foglalkozik pontosan az ilyen személy, akkor lehet jobban el tudnám dönteni, hogy tényleg érdekel e ez a szakma, csak ahoz kéne a pontos neve, de majd akkor még keresgélek én is, hátha rátalálok (esetleg külföldi oldalon). Még egyszer köszönöm az eddigi válaszokat és várom még a további ötleteket! ;)
2010. júl. 2. 11:38
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából abban biztos vagyok, hogy valamelyik egészségügyi területen, vagy állatokkal foglalkozó szakmában vagy a 3. esélyes még valami kreatív szakma, amiben elszeretnék helyezkedni fő és mellékállásként. Nagy vágyam, hogy állatorvos lehessek, még nincs veszve semmi, van egy csöppnyi esélyem és meg is teszek minden tőlem telhetőt, hogy bekerüljek erre az egyetemre, de semmi sem biztos (meg hát nem volt valami nagy színvonalú a kémia, biosz tanítás az iskolámban, szóval így nehezebb a dolog,meg nem is egészségügyi suliba jártam), ezért muszáj elgondolkodnom, hogy mi érdekel még, hogyha az állatorvosi nem jön össze. És hát ez a szak is érdekelne(ha tudnám a pontos dolgokat hogy mivel foglalkozik) meg a gyógyszerész szak is esetleg az etológia is meg még van egy pár, de fő célom az állatok segítése, szóval olyan szakot szeretnék ami érdekel is, de meg is fizetnek (ha azt kell tennem, hajlandó vagyok külföldre is kimenni dolgozni, bár elég honvágyó típus vagyok:D, de nekem tényleg imádom az állatok és értük bármit) és később majd támogatókkal, partnerekkel, hasonló gondolkodású emberekkel létrehozzak majd egy modern állatmenhelyet.
2010. júl. 2. 11:51
 8/12 A kérdező kommentje:
Na az utolsó soraim igen értelmesek:D:D bocsi kicsit elírtam, de értsétek jól xD
2010. júl. 2. 11:55
 9/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló nem mondott hülyeséget!!! Lehet hogy erre a szakra gondoltam a Mentálhigiénés asszisztensre, de majd még délután jobban átolvasom meg keresgélek!! Köszönöm;)
2010. júl. 2. 12:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok. Először is köszi :D

Másodszor meg, végigolvastam, amit írtál, és eléggé egyértelműnek tűnt, hogy te előbb-utóbb egy állatmenhelyen fogsz kikötni :D

Nekem tetszik, amit kitaláltál. Mégis, én azt tanácsolnám neked: indulj el inkább ezen a mentálhigiénés vonalon, amint látod, az SE-n lehet tanulni ilyesmit. Miért? Az állatmenhelyek, zöld szervezetek valójában mások szennyét takarítják: kidobott állatokkal, illegális, felelőtlen szemetelőkkel, stb. foglalkoznak, miközben tűzzel-vassal próbálják megreformálni az emberek szemléletének azt a szegmensét, ami az "élni és élve hagyni pusztán azért, mert egy bolygóra kerültünk" elvének befogadására való. Magyarországon szinte eredménytelenül. Ugyanakkor, ha te egyből arra képezed ki magad, hogy hogyan hass emberekre a saját érdekük által megfogva őket, akkor sokkal eredményesebb tevékenységet folytathatsz. A jó egészségükért, jó közérzetükért történő erőfeszítéseken keresztül jobban meg tudod őket győzni a kollektív felelősségről és a zöld gondolkodásról. Azt gondolom, legalább is... Ja, és keresgélj, hátha el tudsz menni egy ilyen profilú szervezethez önkéntesnek, hogy gyakorlatban is kipróbálhasd magad.

2010. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!