Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Zeneiskola felvételi nélkül?

Zeneiskola felvételi nélkül?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni zongorázni, majd ezt a tudást szeretném bővíteni orgonára is, de nem teljesen világos, hogy felvételi nélkül hogyan iratkozhatok be ilyen tanfolyamra? Én nem papírt szeretnék kapni róla, nem akarok továbbtanulni ezzel és szakmabeli sem akarok lenni, pusztán hobbiból szeretném kitanulni a zenének ezt az ágát.


Valaki tud tanácsot adni, hogy mit kéne csinálnom?



2019. febr. 24. 00:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ha iskolás korú, akkor simán iratkozz be a zeneiskolába, előképzősnek vagy elsősnek. Ha már 18-19 elmúltál, még mindig tudsz zeneiskolába járni, erről viszont nincs tapasztalatom. (És többet kell csengetni.)

Magántanároz is járhatsz, de ez a többszörösébe fog kerülni a zeneiskolának. A haladási sebességedet 3 dolog érdemben fogja befolyásolni:

- a zenei tehetséged

- az életkorod*

- hogy van-e előzetes zeneelméleti tudásod.


*Készülj fel rá, hogy ha 10 évnél idősebb vagy, és ez valószínűleg így van, akkor már soha nem lesz belőled koncertzongorista. Ez azért van, mert pl. a csontjaid, ízületeid is máshogy alakulnak, ha kisgyerekként kezded. Ez így van a legtöbb hangszerrel, de a sportokkal is. Sok sikert.

2019. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pályakezdő vagyok és ki tudnám fizetni a magántanárt is akár, de az a helyzet, hogy más téren nyert tapasztalataim alapján 10-ből 9 csak lehúzás, nem tudom kihez érdemes menni ilyennel, ha tényleg jó tanárt akarok. Nincs valahol lehetőség amolyan esti tanfolyamra, ami kifejezetten ilyen hobbi-amatőröknek szól?
2019. febr. 24. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Amit tudsz tenni, az az, hogy besétálsz egy zeneiskolába, és megkérdezel zongoratanárokat, hogy van-e magántanár kollégájuk, vagy valaki, aki magánoktatást vállal. Ugyanezt meg tudod csinálni olyan ismerőseiddel, akik járnak vagy jártak zeneiskolába. Kérdezd meg őket, hogy vállalnak-e tanárok magánórákat, ezen a nyomon már el tudsz indulni. Szűk 15 éve zongorázom én is, tudnék magánórákat vállalni, de mégsem teszem. Viszont igazad van abban, hogy sok ilyen interneten elérhető magántanár csak kamu, úgyhogy ezekkel vigyázz.
2019. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!