Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Miért éri meg egy állatorvosna...

Miért éri meg egy állatorvosnak szakosodni?

Figyelt kérdés

Ha jól értem, akkor sima állatorvosival (5,5 féléves) is el lehet helyezkedni szinte bárhol. 3 évnyi munkaviszony után pedig lehet szakosodni, ami nem kevés pénz. De ha anélkül is lehet dolgozni, akkor miért éri meg ennyit költeni rá pluszba? Vannak olyan ágai a szakmának, amit mondjuk egy szakállatorvos végezhet csak el? Tudnátok erre példát írni? Vagy ez munkaadó elvárásától/munkahelytől függ? Vagy esetleg ezzel jobban lehet keresni?

Az én célaim pedig, hogy mind kisállatokkal, mind nagytestűekkel foglalkozzak. Szeretnék kijárni lovakhoz, tehenészethez, sertéstelepre és hasonló helyekre is (amellett persze, hogy napközben egy állatklinikán lennék). Ehhez milyen szakosodás szükséges, ha egyáltalán szükséges? Szakállatorvosi nélkül ezt nem is csinálhatom?

Előre köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 27. 03:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én állatorvosom egzotikus állatokra szakosodott. Mivel ő az egyetlen ilyen a környéken, rengetegen járnak hozzá messzebbről is.

Pestre az exopetbe is rengetegen járnak.

Hüllőket vagy kisebb ràgcsàlòkat "sima" orvos nem biztos, hogy el tud látni. Míg mondjuk az exopetben teknőst is ivartalanítanak ha szükséges.

Hogy a te esetedben kell e szakosodni, azt nem tudom

2019. máj. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szakállatorvos nyithat önálló praxist. Ha alkalmazott szeretnél lenni valahol, azt megteheted szakállatorvosi nélkül is.
2019. máj. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Sima" állatorvos is nyithat praxist.

Az 5,5 év alatt minden háziállatról tanulunk, ergó kapunk egy átfogó tudást. A szakállatorvosi pedig adott fajokra specializalódik, mélyebb tudást ad. Ugyan azok a tárgyak vannak csak már sokkal gyakorlatiasabb és nem kell a többi állatfajjal foglalkozni.

2019. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor ha jól értem ez csak egy plusz, ami valamilyen szinten "továbbmélyíti" a tudásunkat az állatorvosság egy általunk választott ágában?
2019. máj. 27. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Mire a kérdező odajut, hogy felvételizik, és elvégzi az egyetemet, addigra csak szakállatorvos praktizálhat majd önállóan.
2019. máj. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!