Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi a véleményetek a Pallas 70...

Mi a véleményetek a Pallas 70 Oktatási Kft. "Bevezetés A Fotózásba (gyakorlati képzés) " tanfolyamáról?

Figyelt kérdés

Ha esetleg van más lehetőség, ami jobb ennél, örömmel meghallgatnám!

Kb 4-7 hetes fotótanfolyamot keresek, amatőr szintűt.

Juliusban már tudnám kezdeni.



2019. jún. 16. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tematika ígéretes.

Az idő kicsit szűk, de talán belefér.

Az óránkénti ár nem sok.

Én nem mennék. :D


Egyrészt ma már a neten minden fent van fórumokon, fotósoknál. Pláne, ha tudsz angolul.

Másrészt meg nagyon sok függ az előadóktól, arról meg itt egy szó nem esik.

Volt egy kollégám, beiratkozott egy 230 ezres tanfolyamra (ezelőtt 4 évvel), és aztán mikor hozta a házi feladat képeit, én hibátlanul eltaláltam, milyen részletes értékelést kapott. De ezek nem valós esztétikai megállapítások voltak, hanem az elmúlt 20 évben a neten elterjedt tévhitek.


A Gyakori jelmondata lehetne a régi mondás: Tancscot az ember vagy azért kér, hogy ne fogadja meg, vagy hogy legyen kinek szemrehányást tenni. :D

2019. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ahogy Sztrogoff írta, a nagy kérdés, hogy kik, mit és hogyan tanítanak. de ilyen gyorstalpalón eleve nem lehet mindent megtanulni, legfeljebb csak jó irányba elindítani a további fejlődést - nagy, hogy jó irányba indítják-e. erről nem sokat tudok náluk, róluk semmit nem hallottam eddig, de más sulikról borzalmakat hallottam.


nekem a hirdetéseik és az oldaluk egyáltalán nem szimpatikus, ahogy az sem, hogy a tanáraikról se lehet semmit tudni. szerintem nagyüzemben nyomják az ezer féle tanfolyamukat, a fotózás is csak egy a sok közül, valakit felkérnek aztán mond valamit, nem érdekes nekik, hogy ki és mit mond - ezért sem írják ki, hogy ki tanítja. a fotózás területeit illusztráló képeik is stock fotónak tűnnek.


én biztos nem mennék hozzájuk.

2019. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Én mindenkeppen szeretnek tanfolyamra menni viszont, elindulaskeppen jó lenne egy ilyen szamomra. Utana mar menne az onkepzes. Esetleg mas fototanfolyamat tudnátok ajanlani?

2019. jún. 17. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

nem tudok olyan tanfolyamot, amiről biztosan állíthatom, hogy jó. olyat meg minek mondjak, amiről nem tudom, hogy milyen?


én az önképzést egyáltalán nem tartom jobbnak egy JÓ sulinál/tanárnál/mesternél. de ahol a suliról és a tanárokról sem lehet tudni semmit, ott nem lehet megítélni, hogy vajon kik, hogyan és mit tanítanak majd.


mindenképp olyan helyre menj, ahol kint vannak a tanárok, leinformálható, hogy kik mit tanítanak, mit értek el, mit alkottak, mivel foglalkoznak egyáltalán. persze ez is lehet csapda, mert láttam már csodásan marketingelt kóklereket és hatalmas tudású embereket is, akik képtelenek voltak átadni a tudásukat. szóval nehéz kérdés.

2019. jún. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legtisztább, ha felhívod őket / odamégy személyesen és kérdezel. Tanárok listáját is, de nekem lenne még egy kérdésem.


Oké. Stúdiógyakorlat. Hol? Milyen felszereltséggel? Hány fővel?

Saját tapasztalat: nagyon maximum 4-5 fő tud egyetlen munkaállomásnál együtt dolgozni, de ahhoz már szerencse is kell, hogy olyan embereket fogj ki. 12 ember bármilyen stúdióban már tömeg. Azzal, ha beállítanak nektek mindent, megmondják mivel és hogyan fotózzatok, odaálltok huszan, leexponáljátok ugyanazt, nem leszel se okosabb, se ügyesebb.

A stúdiófelszerelés az, ami az átlag ember számára a legelérhetetlenebb, irgalmatlan pénzeket visz + helyigényes.


Szerintem reális vélemény tanfolyamokról, OKJ-s képzésekről helyben, a többi fotóstól fogsz kapni. Itt vidéken mindegyik OKJ és az értelmesebb gyorstalpaló és a helyi fotóklub is rendszeresen kiállít. Oda kell menni a megnyitóra és beszélgetni. Általában a fotóklubosok is átlátják a helyi oktatási helyzetet, ha nem, akkor ismernek valakit, aki el tud igazítani.


Négyeskére reflektálva:

- Tökéletes fotótanfolyam nincsen. Olyan van, ami a te céljaidnak megfelel.

- Tanár / mester: ha az alapokon túl is akarsz valakitől tanulni, nem árt megnézni, hogy kivel állsz szóba. Az természetes, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze. De sajnos sok az olyan, aki ha kell, ha nem, a saját fasságait (látásmódját, stílusát) erőlteti a másikra. Tiszta agymosoda.

- Jó az önképzés is, de tapasztalatom szerint nem árt, ha van néhány megbízható ember, akivel húzzátok egymást, akikkel tudsz együtt dolgozni. Ez lehet akár a helyi fotóklub is (ha olyan a légkör), de akár tanfolyamon, workshopon, táborban megismert emberkék is.


+1 A lelkes amatőrökön sokat segít, ha elolvassák és kipróbálgatják a használati utasításban leírtakat :P Ha nem inged, ne vedd magadra, de pont elég embert ismerek, akik már itt elcseszik.

2019. jún. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!