Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyi idő alatt tanulhatok...

Mennyi idő alatt tanulhatok meg zongorázni?

Figyelt kérdés

Régen tanultam zongorázni, de sajnos abba hagytam, mert nem tetszett, hogy sokat kell gyakorolnom, míg más gyerekek kint játszhattak. Ekkor 8 éves voltam. Nagyon megbántam mostanra. Kottát olvasni tudok, magyar népdalokat gond nélkül eljátszok. Tehát valamilyen szinten még megy. A nehézségem inkább bal kézzel játszani, és 2 szólam egyszerre, na az már nem megy. Szeretnék komolyabb dalokat is eljátszani. Nem profi szinten persze, de legalább egy ilyen nehézségű kotta menjen gond nélkül: [link]


Anyukám is tud játszani, így ő tudna segíteni, de persze járnék tanárhoz. Értelme van ennek így 19 évesen?


2010. júl. 8. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok gyakorlás és kitartás. Még a művészek is napi több órát töltenek skálázással.

Néhány gyakorlat,hogy az ujjaid a rutint vissza szerezzék:

Skálázz negyedótát jobbkézzel,oida-vissza,majd ugyan ezt a balkézzel is.

Ha már jól megy,akkor játszd végig a billentyűket úgy,hogy az egész hangok közötti félhangokat is sorban beiktatod .(A fehérek között levő feketéket)

Vagy két kézzel skálázz úgy,hogy a balkezed balról,a jobbkezed jobbról indul végig a billentyűsoron. Ahol "találkoznak" onnan a keresztben elvő kezeddel folytatod. (Remélem,érthető).

Ha már biztos a mozgásod,akkor próbálkozhatsz darabokkal,és akkor van értelme elmenni egy tanárhoz. Ő is a skálázást javasolná először,ezért pedig kár lenne fizetned.

2010. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!