Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az elsősegély vizsgám holnap...

Klepping kérdése:

Az elsősegély vizsgám holnap lesz és nem tudom, hogy ez gyakorlatban hogyan is néz ki. Valaki leírja nekem a menetet nagyvonalakban? (Gyakorlatias, papírok, elektronikusan, vagy hogyan zajlik? )

Figyelt kérdés
Az elsősegély vizsgám holnap lesz és nem tudom, hogy ez gyakorlatban hogyan is néz ki. Valaki leírja nekem a menetet nagyvonalakban? (Gyakorlatias, papírok, elektronikusan, vagy hogyan zajlik?)

2019. jún. 17. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így volt, nem tudom, hogy időközben változott-e:

- beugró az újraélesztést bemutatni a babán (szívmasszázs, levegő befújás) - akinek ez nem ment, azt már küldték is ki

- utána két témát kell húzni, és elmondani, ami azzal kapcsolatban eszedbe jut. Nekem az egyik az égési sérülés volt, elmondtam, hogy milyen fokúak vannak, mi okozhatja, melyiknél mit kell tenni, mit nem szabad tenni. A másik most nem jut eszembe :D Miután elmondtam, amit akartam, még kérdeztek pár dolgot és ennyi. Van idő felkészülni, amíg az előtted lévők vizsgáznak. Kedvesek voltak, akinek nem ment annyira, attól többet kérdeztek és akkor azért eszébe jutott pár dolog és tudott mit mondani.

2019. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utolsónál kiegészítve a két téma: az egyik ahogy írta egy elméleti jellegű, a másik meg egy szituáció. Például közúti baleset történt és a tünetek alapján meg kell állapítanod, hogy mi a bajuk és milyen elsősegély nyújtást kell alkalmaznod. Persze azt is belekell venned, hogy a mentőket hívod, biztosítod a baleset helyszínét stb.
2019. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legalábbis 15 évvel ezelőtt ez volt. De gondolom azóta nem változhatott sokat. Annyit amúgy tudnod kell pluszba. Hogy újraélesztésnél felesleges befújni. Persze a vizsgán a bábun fújd be, mert megbuktatnak, de a valóságban elég a mellkasnyomas. A lényeg, hogy a vér pumpálva legyem addig, amíg a mentő nem ér ki. Az a két befújás úgy sem ér semmit, amit te fújnál be. Ezt mentős ismerősök mondták nekem. Szóval ha esetleg valóságban ilyen helyeztbe kerülnél akkor csak a mellkast nyomd amíg ki nem érnek.
2019. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :3
2019. jún. 17. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!