Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nincs meg a megfelelő pont...

Nincs meg a megfelelő pont ahhoz hogy tovább tudjak tanulni. Mit tegyek? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ahogy kiszámoltam 275 pontom van és ahhoz hogy felvegyenek 280 kell és hogy nincs-e vmi rövid tanfolyam amivel szerezhetnék 5 pontot vagy vmi akármi?

2019. jún. 25. 22:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

július 12-ig kellene elvégezned akkor. Ami 2,5 hét múlva van, ezt a kérdést te sem gondolhattad komolyan. A 280 pontnak egyébként plusz pontok nélkül kell meglennie. Ha ősszel vagy jövőre újra érettségizel valamiből, akkor felvételizhetsz.

De sosem értettem, hogy aki az 500 pontból nem bír ennyit összeszedni egy érettségin konkrétan a maximális pont 56%-át, az minek akar egyetemre menni. És ez nem rosszindulat, hanem egyetemeken vannak olyan vizsgák, ahol egy vizsgára többet kell tanulni, mint az egész érettségire.

2019. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen nincs:-D. Ahogy halad az idő, egyre viccesebb kérdések jelennek meg.. Oh, mein Gott:-DD
2019. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Csinálj meg következő felvételire egy nyelvizsgát ami amúgy is kelleni fog az új felvételi szabályzat szerint + nézd meg milyen OKJ tanfolyamot fogadnak el ott ahová menni akarsz vagy jelentkezz FOSZK-ra azt hiszem oda ennyivel bőven felvesznek és ebből is kaphatsz pontokat.
2019. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló, én is így gondolom. Nem mindenkinek kell egyetemre mennie, attól ugyanúgy értékes és elismert ember lehet az illetőből.
2019. jún. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Úgyértem ezt a pontszámot úgy értem el hogy nem tanultam semmitse.

És ha már ilyen közel vagyok megkérdeztem hogy van-e pontszerzésre lehetőség mondjuk egy okj képzés vagy vmi.

2019. jún. 26. 01:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


Akkor sem értem. Ha egyetemre akarsz menni, akkor miért nem tanultál? Azért az is nyilvánvaló, hogy ahogyan a bent maradáshoz, úgy a bejutáshoz is tanulni kell. Tényleg nem akarok rosszindulatú lenni, de a hozzáállásod alapján nem neked való az egyetem. Az ember ilyenkor eleve úgy indul neki, hogy nem a minimum pontszám elérése a cél. Magamból és az ismerőseimből is kiindulva mondom ezt. Valóban nem kell mindenkinek egyetemet végeznie, nem mindenkinek való. Inkább tényleg csinálj valami jó FOKSZ-os képzést, oda a minimum pontszám is kevesebb mint 280 (talán 240, de nem mernék rá fogadni), vagy valami hasznos OKJ-t. De ha mégis egyetemre szeretnél menni, akkor a saját magaddal szemben támasztott elvárásokat jóval magasabbra kellene emelned.

2019. jún. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Én sem bántani akarlak, félre ne értsd, de hogy szerettél volna egyetemre bejutni ha nem tanultál az érettségire? Milyen okból kifolyólag nem tanultál? Egy érettségi egy egyetemi vizsgához képest semmi. Ha valaki igazán egyetemre szeretne menni, akkor már gimi utolsó 2-3 évében ráfekszik a tanulmányi átlagra, faktokra, tanárhoz jár, hogy tuti bejusson.

A 280 pont meg minimum pontszám, legtöbb esetben ez sokkal magasabb, mármint legalább is olyan képzések esetén, amivel el is tudsz jól helyezkedni, mivel arra sokan jelentkeznek.

Válaszd ki a szakot, nézd meg mi érdekel, érettségizz újra és akkor bekerülhetsz. De a hozzáálláson is változtass picit, mert így az egyetemi bennmaradáshoz csökkented az esélyeid.

2019. jún. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Tulajdonképpen örülhetsz is. Képzeld, ha bekerülsz, és ott egy csomót kéne tanulnod! Hamar megunnád szerintem, és otthagynád, elpocsékolva egy félévet az életedből, vagy akár többet is. Vedd úgy, hogy bejutottál, de rájöttél, az a sok magolás nem neked való.


Egy csomó diploma úgy is xart se ér, pláne az, ahova 280-tal mennek az emberek. Na jó, a mérnöki szakok kivételek, (de oda kevesebben is jelentkeznek). Az igaziak, nem az ilyen környezet meg ilyenek...

2019. jún. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én sem tanultam semmire... belemerültem az önsajnálatba, mivel volt egy nagyobb műtétem.. saját hibából.. de megtörtént, ez már a múlt, amit nem lehet vissza pörgetni :(

Iszonyatosan megbántam, hogy ezek után nem érdekelt a sorsom. Pedig emeltezni is akartam, nyelvvizsgát tenni... de a történtek utàn még az érettségire sem akartam elmenni.. 290 pontom lett, bár ezek között van egy 80% os magyar meg egy másik, választott tárgy 90% os érettségi.. viszont a fontos tárgyak (amiket számítanánsk) angol, töri, matek 60-65% között és semmi többlet pont ugyebár.

Decembertől alig tanultam vmit//

Írásbelikre összesen 5 nap (utolsó) tanultam.

Szóbeli 8 nap, irodalomból összesen ötöt tudtam de kihúztam az elsőt.. ezt vmilyen szinten isteni csodának tartom. Azt hiszem ekkor döbbentem rà, mennyire elszurtam mindent. “Megvilágosodtam”

Most pedig abban reménykedek, hogy fizetősre hátha beférek :(


Kérdező, te mennyire bántad meg, hogy nem tanultál ?

2019. jún. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kiskapu. OKJ alatt mire gondoltál, hogy 2 hét alatt elvégzel egyet vagy mi? Jó vicc. :DDDD


Majd februárban jelentkezel, de akkor már nyelvvizsga is szükséges.

2019. jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!