Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön lehetséges PHd-ra...

Külföldön lehetséges PHd-ra menni MSc nélkül is? (Anglia)

Figyelt kérdés

Csak kutakodtam a neten, és ezt találtam egy angol egyetem weboldalán:

[link]


A követelményeknél ezt írja:

"A Master’s degree or an honours degree (2:1 or above) or equivalent"


Itt kiemelném a "honours degree" részt.

Ez azt jelenti, hogy aki BSc (hons) fokozatú képzést végzett, az mehet MSc nélkül PHd-ra?

A BSc (Hons) vagyis honours képzés, egy sima BSc és az MSc közé esik, ha a szintjét nézzük elvileg, legalábbis én így tudom. De Angliában ugyanúgy 3 éves a BSc hons is, mint a sima BSc is.

Szerintetek ez lehetséges lenne?



2019. aug. 5. 16:49
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Vagy ez lehet azért van, mert Angliában eleve csak 1 évesek az MSc-k, és így nincs olyan "értéke" úgymond a BSc hons mellett?
2019. aug. 5. 16:54
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Az angolszász világban, kiváltképp az USA-ban eleve a PhD-ra BSc-vel jelentkeznek. Illetve fordítva, mert a tehetséges BSc-seket ösztönzik arra a top egyetemek, hogy menjen PhD-re, és ezáltal biztosítják a tudományos utánpótlást. Nem kell MSc, és általában nem is szerencsés. Viszont a PhD képzés tart vagy 6-7 évig és általában csak fiatal 20-as évek elején járóknak van fenntartva. Ráadásul kifejezetten akadémiához kötött és az évek alatt oktatóvá kell válni és utána is a normál életút a professzorrá válás felé vezet, nem pedig az iparba.
2019. aug. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Sok helyen azért egyáltalán nem kényszerítenek akadémiai pályára. Főleg kísérletes, vagy műszaki PhD-knál... esélytelen lenne mellette még szinte főállásban tanítani.


Szerencsére a kutatóintézeteknél és egyetemi laborokban az angolszász rendszerben sem kényezerítenek tanításra. Legalábbis én akiket ismerek postdoc, egyik sem tanít. Nem is lenne idő a havi 180 óra kutatói munka mellett.


Vonatkozik ez azokra a területekre is, ahol az ipar elég könnyen felvenné a szakembereket. Itt örülnek ha maradsz PhD-re, posztdoknak, nem kényszerből akadémiai nevelés.


Persze területe válogatja.

2019. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%
Ezt az akadémiai pályára kényszerítést nem egészen értem, több tucat külföldön doktorált embert ismerek, és szó se volt ilyenről (igaz, hogy akik Amerikában doktoráltak, azok ha jobban belegondolok, mind kutatók maradtak). Én eleve úgy mentem oda, hogy nem akarok akadémiai karriert, és a doktorandusz társaim fele se lett kutató.
2019. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Szerintetek mi a legélhetőbb foglalkozás PHd után? Vagy mik a lehetőségek a tanításon kívül?

Mert nyilván elég ciki mondjuk pályakezdőként PHd-val elmenni egy multihoz dolgozni kezdő programozónak, de van akit az oktatás szintén nem vonz hogy egyetemen taníthasson, illetve a fizetés sem annyi. (Bár külföldön lehet más)


Egyébként annyit megerősítenétek, hogy aki Angliában PHd-zik, az valóban nem kap Dr címet a neve elé? Tehát személyiben és útlevélben ugyanaz, és csak annyiban más, hogy esetleg doktornak hívják az akadémiai életben, megkülönböztetésként?


Gondolkoztam MSc-t csinálni. De szerintetek érdemesebb lenne átugrani, és egyből PHd-n kezdeni?

Mennyiben lenne más? A tandíj ahogy láttam 4-5 ezer font/év. Kik kapnak ösztöndíjat, hogy egy fillérjükbe se kerüljön? Mert ha sikerülne felvergődnöm magam, hogy ösztöndíjt kaphassak, akkor inkább nem veszem fel a diákhitelt MSc-re, hanem megyek PHd-ra. Bár ha csak az oktatásban ragadok, akkor lehet nem lenne érdemes nekem..

2019. aug. 5. 19:36
 6/22 A kérdező kommentje:
Vagy van lehetőség arra is, hogy valaki teljesen ingyen csinálhassa meg az MSc-t valamiféle ösztöndíj által?
2019. aug. 5. 19:51
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

PhD amúgy, nem PHd.


Nem tudom amúgy hogyan gondolod, de MSc elsősorban kutatási tapasztalat miatt kell. Nem csak a magyar rendszerben.


Külföldre a valamirevaló PhD-k esetén komoly kutatási eredmény kell. Én még nem hallottam olyanról, hogy csak úgy beesel egy BSc-ről. Vagy van már esetleg társszerzős publikációd, 1-2 év kutatási tapa

2019. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

sztalat, konferenciaposzter, OTDK győzelem stb... ?


Mert nem értem miért választanának téged egy ösztöndíjas helyre magyar BSc-vel, miközben válogathatnak a helyi egyetem kiválóságai közül, kutatási tapasztalattal?


Szerintem kísérleri laborokba kifejezetten nehéz bejutni itthonról, ösztöndíjas helyre.


Ez olyan mint egy állásinterjú, nagyon komoly szelekcióval. Olyanokkal fogsz versenyezni pl egy havi 700ezer HUF eurós ösztöndíjas helyre, akiknek már társszerzős magas IF-es publikációik vannak (pl Science, Nature) és szabadalmaik.

2019. aug. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

Ahogyan 71% írja, még MSc-vel is nehéz bejutni külföldi PhD programra, nagyon komoly dolgokat kell letenni az asztalra.


Amúgy minden külföldi doktorit honosíttatnod kell itthon ahhoz, hogy a személyidbe is bekerüljön a doktori cím. De attól még, hogy nincs a személyidben, használhatod simán a külföldön szerzett doktori címedet, ha akarod, bár valóban úgy szokták, hogy Joe Doe PhD.

2019. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem holmi magyar BSc-n vagyok, hanem angol BSc (hons)-on.


Az legyen a legnagyobb problémád az életben, hogy egy felcserélt betű lett nagybetű, a másik pedig kicsi :)


Viszont odafent már megvitatták, és azóta több angol egyetem weboldalán is megnéztem, és valóban nem szükséges az MSc, mert a BSc with honours is elég.

Kérlek, csak akkor válaszolj ha az angol rendszerhez tudsz is valami értelmeset hozzátenni, mert ahogy látom a Hons-ig sem sikerült eljutni, de azért köszi.

2019. aug. 5. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!