Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön lehetséges PHd-ra...

Külföldön lehetséges PHd-ra menni MSc nélkül is? (Anglia)

Figyelt kérdés

Csak kutakodtam a neten, és ezt találtam egy angol egyetem weboldalán:

[link]


A követelményeknél ezt írja:

"A Master’s degree or an honours degree (2:1 or above) or equivalent"


Itt kiemelném a "honours degree" részt.

Ez azt jelenti, hogy aki BSc (hons) fokozatú képzést végzett, az mehet MSc nélkül PHd-ra?

A BSc (Hons) vagyis honours képzés, egy sima BSc és az MSc közé esik, ha a szintjét nézzük elvileg, legalábbis én így tudom. De Angliában ugyanúgy 3 éves a BSc hons is, mint a sima BSc is.

Szerintetek ez lehetséges lenne?



2019. aug. 5. 16:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

Legalábbis amiket közelről ismerek, kísérleti laborok (kollaborációs partnereink, közös cikk stb)

Columbia NY, Cold Spring Harbor, Max Planck Florida, UCLA (Los Angeles), Stanford

University Edinburgh, FMI Svájc


Ezekről konkrét infót tudok szerezni PI-októl és postdoc ismerőseimtől az ösztöndíjas helyekről. Természetesen nem az, hogy még neked kell fizetni több 10K USD-t, hanem rendes fizetés. Méghozzá nem is rossz.

2019. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

Már bocs, kérdező... de én diplomát sem adnék olyannak, aki GYK-n kérdez meg olyan dolgokat, amiket önállóan kéne kideríteni.


Tudod a kutatás arról szól, hogy önállóan felfedezel természettudományos és műszaki határterületeket.


Ilyen hozzáállással kiszórnak a felvételin, csak szólok.

2019. aug. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

Mellesleg nem vitattam, hogy kellene MSc, hiszen ez alapvető neten fellelhető információ. Van ismerősöm aki hasonló helyzetben volt.


Csupán a szükségességét és a kutatási tapasztalatot említettem. Ugyanis a top helyekre komoly felvételire kell számítanod, és láthatóan semmilyen tapasztalatod nincs a témában. Alaposan készülj fel, mert sok reject lesz a vége.

2019. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

,,Külföldön lehetséges PHd-ra menni MSc nélkül is? (Anglia)"


Igen, lehetséges. Az már másik dolog, hogy nem valószínű. Kérdezted az ösztöndíjat is. Nekem is volt egy ilyen külföldi tanulás időszakom és elég sok mindennek utánanéztem. Na szóval, ha csak külföldi vagy, eleve meg vagy lőve az ösztöndíjak többségével, mert rengeteg ösztöndíjat csak az angol állampolgárok vehetnek fel, másokra meg meg van szabba, hogy hány %-a lehet angol/bármi más. Magyarként, aki külföldi számukra, ne nagyon akarj az ösztöndíjra hajtani, mert kevés rá az esély nagyon.


A PhD képzést pedig levelezőn is el lehet végezni egy egyetemen itthon. Közben dolgozhatsz egy normális jól fizető cégnél. Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de PhD után még csak ,,kisdoktor" (dr) leszel, az igazi nagydoktor (Dr) címet azt az egyetem szokta ajándékozni a kiváló kutatóinak, akik még legalább annyi időt lehúznak az egyetemen, mint egy PhD, és még el is értek valamit.

2019. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#14 Végre egy hasznos válasz, köszi :)



Végre valaki nem csak okoskodni jár ide, és kioktatni a másikat, hogy "már bocsikaaah de nekem az ismerőseim meg a szomszéd kutyának a gazdájának a rokonának az unokatesója akit egyébként ismertem is, így meg úgy járt.. meg neked diplomát amúgy nem adnék mert..

Fröcsög a moslék, egy olyan szájból akinek talán még csak normális végzettsége sincs, és csak milliónyi doktor ismerőseiről tud mesélni, kedves 71%-os.

2019. aug. 5. 21:47
 16/22 A kérdező kommentje:

Egyébként az állampolgársági már folyamatban, egyedül csak díjat kell kifizessem, a többi feltétel már megvan.

Csak gondoltam, hogy ha esetleg megoldható a PhD ösztöndíjjal, akkor inkább átugrom az MSc-t.

Egyébként az egyetemen oktatás, és a "kutatás" (ami nem más mint net és könyvolvasgatás) sosem izgatott. Hasznosabb dologra hasznosítanám a diplomámat tanítás helyett.

2019. aug. 5. 21:51
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként az egyetemen oktatás, és a "kutatás" (ami nem más mint net és könyvolvasgatás) sosem izgatott."


Te akarsz PhD-t?

Már bocs, de ez oltári szégyen. Nem is értem mit vársz ezek után... :D Mondjuk le sem tudtad írni, szóval...

2019. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, akkor nem is akarsz PhD-t, (kutatás + fejlesztés, szakmai elmélyülés és tanítás a lényege), csak más elől ellopni egy ösztöndíjas helyet és "lébecolni" pár évig, majd otthagyni az egészet fokozatszerzés és disszertáció nélkül.


Hát gratulálok... ha be is jutsz, nagyon hamar ki fognak vágni.

2019. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is rúgnak ki, akkor is visszataszító parazita egy dolog, olyan elől elvenni a lehetőséget aki meg tényleg komolyan venné az egészet.
2019. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
52%
Én egyvalakit tudok ebben az angolszász rendszerben, aki BSc-vel tudott PhD-t csinálni. Mondjuk nem lett tudós. Repülőmérnök, ha jól emlékszem. Nekem a magyar jogi PhD szerzéséről, és doktori iskolában oktatásról vannak tapasztalataim.
2019. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!