Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan szerezhetek egyetemi...

Hogyan szerezhetek egyetemi ösztöndíjat egy angol vagy olasz nyelvű országba?

Figyelt kérdés
Most fogom elkezdeni a középiskolát, és szeretném tudni hogy mivel tudnám elősegíteni a jövőbeli esélyeimet. Esetleg ha valaki tudna mutatni ilyen oldalt amivel ki lehet jutni külföldre tanulni egyetemen, azt megköszönném.

2019. aug. 25. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én a velencei Ca'Foscari Egyetemre készülök mesterszakra.


Az olasz egyetemeken van tandíj, amit elengedhetnek, vagy jelentősen csökkenthetnek a családi helyzetedtől függően. Kelet-európaiként biztos, hogy minimum 60%-os csökkentést fogsz kapni, de az is könnyen előfordulhat,hogy teljesen felmentést kapsz a tandíjfizetés alól.


A Ca'Foscari-n például akkor nem kell semmit fizetni, ha 13000 euró alatt van az éves családi NETTŐ jövedelem. Efelett is minimálisan kell csak nekünk magyaroknak általában fizetni, több részletbe elosztva.


Tanulmányi ösztöndíj akkor jár (ez kb. a szoctám megfelelője, paradox módon) ha az éves családi jövedelem nem haladja meg a 23575 eurót. Lakhatási támogatást is kaphatsz, ami bőven fedezni fog szinte mindent.


Nem tudom, mi érdekelne pontosan? Van már elképzelésed, melyik város, melyik egyetem?


Olaszországban mindez igencsak eltérő egyetemenként, felsőoktatási intézményenként.

2019. aug. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez Amerikai top egyetemekre is igaz. A családi jövedelem (vagyon) szerint teljes ösztöndíjat lehet kapni ami nem csak a tandíjat foglalja magába hanem a kollégiumi elhelyezést, étkezést, biztosítást, utazást, havi 600 dollár körül az egyéb költségekre is fedezetet adnak. Ráadásul aki akar az az egyetemen tud dolgozni 16-18 dolláros nettó bérletessel.
2019. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!