Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Brit vagy Amerikai diploma?...

Brit vagy Amerikai diploma? Melyikert eri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés

2019. szept. 8. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az számít melyik egyetem, milyen szak és milyen végzettség. Globálisan a végén úgy is az eredményeid számítanak szakmai szinten.


Persze nyilván egy Harvard jobban mutat a rezümédben, mint egy Gábor Dénes főiskola.

2019. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Összességében a brit, azon belül is inkább az angliai diplomákat mondanám. Főképp azért, mert Angliában némileg az összes egyetem jónak mondható (magyarhoz képest pláne), és némileg egységesebb is az oktatás minősége.

Míg amerikában vannak olyan állami olcsó egyetemek, amiket a munkáltatók csak érettségiként kezelnek.. Sok amerikai csak arra használják az ilyen ingyenes egyetemeket, hogy utolsó félévre átjelentkezhessenek egy nevesebb egyetemre. De még így is élete végéig fizeti a diákhitelt.

Míg Angliában bár (amerikához képest "csak") 9 ezer font egy tanév, nagyon kedvezőek a diákhitelek és a visszafizetése is.

És Anglia közelebb is van, könnyebb is kijutni.

2019. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért az USA dominál ezen a téren, bár mindegyik top 100 teljesen oké:


[link]


Anyagiakban természetesen egyetértek a #2-essel. USA-ban luxus az egyetem.


Az meg személyes preferencia ki hol szeretne élni. Nekem anglia csalódás eléggé... borongós depresszív időjárás és tuskó brexites angolok.


USA California, a nagy egyetemekkel... vagy a Nyugati Part... Egyértelműen jobb cél.

Viszont inkább mint postdoc már.


USA-ban dolgozó/ hazatérő kollégáim úgy jutottak ki, hogy itthon csináltak PhD-t és az publikációs/szabadalmi eredményeik alapján jutottak ki postdoc pozícióba nagyobb egyetemekre.

2019. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nyilván PhD, meg a postdoc már rendes fizetésért van, 700-1.5M HUF körül. Bár alulmarad iparnak, de legalább nem neked kell fizetned milliókat.
2019. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!