Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » ÁLtalános orvosi diploma után...

ÁLtalános orvosi diploma után van értelme gyógypedagógiát tanulni?

Figyelt kérdés

Létezik olyan munkakör ahol előny ha egyszerre orvos és gyógypedagógus is vagyok?

3. éves medika



2018. júl. 25. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nincs túl sok kapcsolódási pont, esetleg, ha pszichiáter vagy. De ha már végigküzdesz egy orvosi egyetemet, ne az éhenhalós gyógypedagógus munkát válaszd! Vagy ha nagyon az érdekel, ne szenvedj az orvosival!
2018. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van.

1. A gyógypedagógiai munkában nagyon előnyös az orvosi tudás.

2. Orvosként hasznosak a gyógypedagógiai ismeretek, ha olyan betegeid vannak.


3. Kölcsönösen hasznos, ha tudományos kutatással foglalkozol.

2018. júl. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ne vegyük már el az emberek kedvét attól, ha valaki akar valamit tanulni. Eleve jobb több lábon állni, és a fizetés nem minden, mert addig bármi változhat, és van, amivel külföldön is elhelyezkedhet. Az előttem szólóval értek egyet, hasznos lehet a gyógyped az orvosihoz, jobban megértheted a fogyatékosságokat, jobban együtt tudsz működni szakemberekkel. Gyógypedagógiai diagnosztikában pedig gyógypedagógus, pszichiáter és orvosi szakvélemény is kell. Egyébként nálunk a Bárczin pl az anatot egy biológus tartja, de azt hiszem van egy olyan tanárom, aki diagnosztizálni szokott, és neurobiológus.
2018. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!