Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angol továbbtanulásról vélemén...

Gabriella_kovacs246 kérdése:

Angol továbbtanulásról vélemények?

Figyelt kérdés
Szeretnék Angliába egyetemre jelentkezni. Programozó vagy mérnök szeretnék lenni és minden vágyam egy színvonalas angol egyetemre bejutni. Mennyire nehéz bekerülni? Nagyon drága összeségében?

2019. szept. 15. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Drágának drága, hisz csak a tandíj ~9 ezer font egy évre az angol egyetemeken, de van rá egy nagyon kedvező diákhitel.

Viszont a megélhetést azt magadnak kell állnod, mert maintenance loan-t valószínűleg nem kapnád meg.

A kollégiumok valahol 80 és 120 font között alakulnak 1 hétre (!), de ebben benne van minden számla és az internet is. A koleszt ne úgy képzeld el mint Magyarországon. A legtöbb helyen felújított, szinte hotelféle 1 személyes apartmanok vannak. Az ételt meglehet oldani szerintem £50-ből is egy hétre.


Egyébként énis ilyen szakon vagyok Angliában, ha van kérdésed, nyugodtan írj.

2019. szept. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
£9000-£9250 a tandíj, de a hitel nagyon kedvező itt szinte mindenki felveszi. Bekerülés nem nehéz januárig érdemes jelentkezni UCASon keresztül. Lakhatás attól függ hogy hova jelentkezel, nagyobb városokba nyilván drágább. Viszont sok egyetem van akik garantálják a koliba bekerülést az elsősöknek úgyhogy afelől annyira nem kell izgulni hogy nem jutnál be. IELTs vizsgát kell tenni majd meg kell három emelt érettségi. Valószínűleg mivel mérnök ezért a matek elengedhetetlen.
2019. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Bekerülés nem nehéz de ez is egyetemtől függ. Szánj rá egy pár órát a googlezásra.
2019. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zoracle ***** válasza:

Az, hogy milyen nehéz bejutni, pontosan attól függ, mennyire színvonalasat akarsz... Vannak már kiszemelt egyetemeid?


Az első kommentelőhöz hasonlóan én is Angliában tanulok ilyen szakon, nyugodtan írj kérdéssel.

2019. szept. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon drága. De ha itt élsz egy ideig, es dolgozol, akkor megkonnyitheted a sajat, s a szuleid (vagy aki tamogat) dolgat (tamogatas nelkul szerintem lehetetlen tulelni itt, kiveve ha osztondijas vagy, vagy kapsz tamogatast az egyetemtol, de meg ugy is szukosen). En kb. heti 20 fontbol kijovok kajaugyileg + lakhatas + egy-egy sör. Tömegközlekedni csak ha nagyon muszaj (London). Dohanyozni tilos!
2019. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!