Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan legyek egyetemista...

Hogyan legyek egyetemista Londonban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az én történetem az hogy komoly problémák miatt nem tudtam befejezni az általános iskolát, ezért most fogom befejezni Budapesten, csak egy évem van hátra, utána itt, Budapesten fogom kijárni a gimnáziumot (felnőtteknek), viszont az egyetemet mindenképp Londonban szeretném elvégezni.

Minden információt nagyon szívesen fogadok. Milyen érettségivel vesznek fel? Melyik lenne az olcsóbb egyetem és minden más infót szívesen fogadok. Köszönöm!



#egyetem #London #london egyetem
2019. nov. 7. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen szakra mennel?
2019. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pszichológia
2019. nov. 7. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Angliában nincs olcsó egyetem. A tandíj általában 9 ezer font körül alakul évente, ha nincs rá pénzed, diákhitelt kell felvenned ami alanyi jogon mindenkinek jár. Még. Viszont kérdéses, hogy mi lesz a szitu mire leérettségizel..


Hány éves vagy? Angol hogy megy?

Melyik egyetemet nézted ki? Mert Londonban nem csak 1 van..

Csak hogy példának említsek valamit, ilyen Oxbridge szintű egyetemre szükséges egy felsőfokú (c1) angol nyelvvizsga, 5 darab érettségi a kötelező ugye otthon is, és abból 2 emelt érettségi ami a szakodhoz szükséges lehet. Illetve maximum csak 1 darab négyesed lehet, a többi 4 tárgynak meg ötösnek.


Szóval ehhez tudsz viszonyítani, hogy egy gyengébb egyetem Londonban mondjuk kérheti a nyelvvizsgát, négyes érettségiket és mondjuk legalább 1 emelt érettségit is.


Vagy kimész most Angliába, és College-ban tanulsz angolt meg mondjuk ott érettségizel (A level vagy BTEC level 3), vagy esetleg megpróbálod az egyetem 0. évét miután szerzel némi pontot és lépcsőzgetsz.


Vagy!

Jelentkezel az Open University-re, ami egy teljesen online angol egyetem, akár otthonról is végezheted. Van is olyan szakjuk amire te akarsz menni.

A diplomájuk is akkreditált és ugyanannyit ér.

Viszont nincsenek követelmények, se érettségi se semmi. Az a lényeg, hogy tudj olvasni, írni és beszélni angolul.

[link]

2019. nov. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!