Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Université de Montpellier?...

Université de Montpellier? Szeretnék erről az egyetemről érdeklődni. Vagy ha egyáltalán a városról, az ottani lehetőségekről és körülményekről bárki mesélne, azt is szívesen várom.

Figyelt kérdés

Mindenképpen szeretnék Franciaországban továbbtanulni az érettségi után, de elegendő anyagi forrás hiányából kifolyólag, szükségem lenne támogatásra. Számíthatok támogatott képzésre és kollégiumra kint?

Ahogy a neten olvastam Montpellier egy igazi egyetemváros. Tanár szeretnék lenni (nem Magyarországon), és úgy láttam, hogy az Univeristé Paul-Valéry Montpellier-n van tanári képzés. Nagyon tetszik az egyetem (az internetes tájékoztatás alapján), de nem tudom, hogy mennyire racionális terv az, hogy oda jelentkezzek. Jó tanuló vagyok, de tartok tőle, hogy ez nem elegendő azzal a hátránnyal szemben, hogy nem vagyok francia állampolgár, és hogy nem vagyok fizetőképes. Azonban erről a célomról nem szeretnék lemondani. Mit gondoltok erről?



2016. febr. 11. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha talalsz egy osztondijat, aminek pont megfelelsz, akkor hajra. Kozpontilag vagy alanyi jogon viszont nem osztogatnak ilyet, tanari alapkepzesre kulfoldieknek videken meg mar kb a szurrealis kategoria, de azert nem arthat utananezni. Ha nem talalsz, akkor az elso evedben semmire nem vagy jogosult, a masodiktol a szuleid jovedelme alapjan kaphatsz tamogatast, ha igenyled. Ha nagyon meghuzod a nadragszijat, egy evet ki tudsz hozni 5-6000 eurobol.
2016. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezeken az oldalakon körülnézhetsz:


[link]

2016. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kerdezo ott akar diplomazni, nem csak oda akar latogatni. Erasmusszal semmire nem megy.
2016. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1 válaszoló: Ezek szerint Franciaországban túlképzés van a pedagógusokból?


2#: Köszönöm a linket, de sajnos úgy látom, ez a már egyetemi hallgatók számára nyújt Erasmus ösztöndíjat. És én egyébként is szeretnék eleve oda jelentkezni, és nem Erasmusszal kint tölteni pár hónapot.

2016. febr. 11. 20:24
 5/12 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Nem, nem tudom, ezt mibol szurted le.

2016. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint félreértettelek. Azért kérdeztem, mert azt írtad, hogy tanárképző szakon támogatást kapni nagyon nehéz. Gondolom, az olyan szakok tanulói jutnak könnyebben támogatáshoz, amelyekből hiány van. Ez volt az én logikam, de mindegy, felejtsd el!
2016. febr. 11. 20:31
 7/12 anonim ***** válasza:

Tamogatas mint olyan nincs, osztondijrol beszeltem. Amit szervezetek, cegek, maganemberek felajanlanak. A tanarkepzesben a piac viszonylag kevesse erdekelt.


Nem mondom, hogy teljesen kizart, hogy Montpellier-ben tanari alapkepzest hirdessenek, de nagyon meglepne, mert itt olyan nincs. Mesteren kepzik a tanarokat.

2016. febr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Első évben, mint magyar állampolgár nem kaphatsz francia ösztöndíjat, de második évtől igányelhetsz, ami 100-600 euró/hó között mozog a családod anyagi helyzetétől függően. És az egyetemi tandíjat is kifizeti a " Crous - Bourse"
2016. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Montpellier egy nagyon kellemes kisváros, szép botanikus kerttel. A Montpellieri egyetem botanikában nagyon erős, itt alakult ki hajdanán az európai növénytársulástani iskola.
2016. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm sokat segítettetek. Még annyit, hogy ez a 5-6000 euró, amivel talán ki lehet húzni az első évet, mit foglal magában? A szállást, a kaját, a rezsit, és magát a tandíjat is? Vagy mikre gondoltál?
2016. febr. 12. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!