Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek mi az az esszé,...

Szerintetek mi az az esszé, ami tényleg megérinti a bizottságot, és segíthet a jelentkezésben?

Figyelt kérdés

Szeretnék az USA-ban egyetemre menni. Több egyetemre is be fogom adni a jelentkezésem. Az eredményeim jók lettek, a SAT 1600, ACT 35. Emellett többminden miatt is lehetnék potenciális pályázó, de ebbe most nem szeretnék belemenni.

Nekem nem volt sanyarú sorsom, nem ért semmi tragédia, stb. Arra gondoltam hogy arról írok, hogy hányan bántották és közösítettek ki általános iskolában (hatosztályos gimnáziumba mentem, úgyhogy "csak" hát évig voltam ott) a súlyom miatt, és nekem emiatt miért volt nehéz, aztán hogy változott meg az életem miután lefogytam, stb. Szerintetek ez jó téma lehet, vagy keressek mást?

Hallottam, hogy az esszé nagyon sokat számít, emiatt nem szeretném csak simán leírni hogy ki is vagyok, hol születtem, ehhez hasonló "érdektelen" dolgok, hiszen ezeket úgyis leírom a jelentkezésemben.


2020. ápr. 22. 12:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést, az autocorrect kijavította. Bántottak*, hat*. Remélem azért érthető.
2020. ápr. 22. 12:18
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján én nem írnék olyanról, ami nincs. Úgy értem, ha nem ért semmi komoly megpróbáltatás(és ezért nagyon szerencsés is vagy), nem próbálnék meg mindenáron ebbe a szálba kapaszkodni. Nem lehet csak egyszerűen kiemelni azokat az erősségeket, érdeklődésed, eddigi a kötelező tanulmányokon kívüli eredményed, céljaid, amik miatt, mint ahogy írtad "lehetnél potenicális pályázó"? Ha ezzel csak szimpátiát akarsz kiváltani, szerintem nem jó ötlet. "Nyugati" országokban valahogy más a mentalitás, nem a nehézségeket akarják az emberek újra és újra felhozni, hanem ha egy valamit elérnek, rögtön keresik az újabb lehetőségeket. Ez szerintem még egy kissé pesszimista magyar közegben se lenne túl szimpatikus (persze itt egyszerűbb, mert nem kell semmilyen személyes motivációs levél és hasonló, csak a száraz érettségi eredmények vannak). Tényeket kell közölni, és azokat a lehető legjobban eladni. Akinek tényleg komoly gondjai voltak (pl. mélyszegénység), ők sem hiszem, hogy azért írják le ezeket, hogy szimpátiát nyerjenek, hanem tájékoztatásként, hogy nekik ezt és ezt innen kellett elérniük. Röviden: én a helyedben más témát keresnék.

Sok sikert!

2020. ápr. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!