Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan kell ravenni magamat h...

Hogyan kell ravenni magamat h most leuljek es lecket irjak?

Figyelt kérdés

A legfobb gondom az h enyhen hiperaktiv termeszetem leven vhogy sose tudok leulni hogy na most akkor megirok egy fogalmazast holott az otleteim mar megvannak, kigyujtottem a bizonyitekot, tenyleg annyi van hatra h essze formaba rakjam.

Mar hetek ota ezzel szenvedek holott tok erdekes a tema es eddig egy olyan gondlatmenet van amit rendesen levezettem, a tobbi mind ilyen jegyzetformaba van.

Az is eszembe jutott h azert van ez mert egy versenyre irom az esszet szoval ha nem fejezem be akk nem kell leadnom es elkerulom azt a fazist amikor varnom kell az eredmenyre es azt nem viselem vmi jol mert a szivem melyen nyerni akarok hiaba tudom h erre nagyon kicsi az esely...

Van barkinek otlete h hogyan lenduljek tul ezen mert ugyan meg van ket het a hataridoig de a heten be akarom fejezni az esszem tenyleges irasat?



2016. febr. 17. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért csinálsz olyan dolgot, amit nem szívből tennél?

A szövegből nekem az derül ki, hogy tulajdonképpen te nem is akarod ezt az egészet, akkor meg minek görcsölsz rajta?

Az életed függ tőle? Valaki puskát tart a fejedhez, hogy ezt most kötelező jelleggel meg kell csinálnod?


Ha egy mondatba beleteszed a KELL szót, akkor azt kényszerből, muszályból kell elvégezned.

Ha helyettesítenéd azzal, hogy SZERETNÉM, akkor máris sokkal jobban hat, értelmileg is, és akkor már nem éreznél kényszert az iránt, hogy megírd.


Csak is olyanba fogjál bele, amit szívből csinálnál, mert máskülönben szenvedni fogsz, és a drága idődet elpocsékolod.

2016. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Lehet rosszul fogalmaztam mert pont h nem az van h ezt kell csinalnom, mert szeretnem es magat at a reszet h utanaolvasni es felepiteni mit gondolok azt szeretem konkretan ezeket az otleteket leirni nehezen tudom.

2016. febr. 18. 10:21
 3/5 San Bernardo ***** válasza:
100%

Általában azt tudnám mondani, amit az írók mondanak, ha "írói válság" van.

Ha valamit tényleg meg akarsz írni, vagy tényleg meg kell írnod, nincs mese,

1. üljél le és kezdjél írni. BÁRMIT. A szó szoros értelmében bármit, ami eszedbe jut. Ez ne a végleges legyen, a lényeg az, hogy bármit kezdjél el írni ami kicsit is eszedbe jut a dologról, tűnjön az akármilyen baromságnak.

2. Ne hagyd abba, ha látod, hogy ostobaság. Írd tovább, a többi ostobasággal együtt. Szépen lassan bele fogsz jönni.

3. Az üres lap (képernyő) nagyon ellenségesen tud rád visszanézni, ne hagyd, hogy győzzön. Kezdd el.

4. "Az előre haladás legnagyobb titka: meg kell tenni az első lépést." Anélkül nem megy.

Ceterum censeo, tessék leülni, és írni BÁRMIT, ki fog jönni majd a végén aminek kell. És nem feladni, hogy "nem is ez kellene". Elhatározás, és írni, írni, írni.

Működni fog, meglátod.

2016. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi es akk megprobalom ezt a modszert is mert eddig altalaban ugy csinaltam h ha irok vmit akk azt rogton rendesen
2016. febr. 19. 12:22
 5/5 anonim válasza:
2016. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!