Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az ausztriai Kremsi egyetem...

Az ausztriai Kremsi egyetem angol nyelvu szakán nem probléma ha nem tudok németül? Van kollégiuma az egyetemnek?

Figyelt kérdés

2021-ben fogok érettségizni, tehat a 21/22-es tanévre már szeretnék Kremsre járni, de lenne néhány kérdésem, elsősorban azoktol akik odajárnak.

-mennyire fontos a nemet nyelv tudasa ha angol nyelvu szakra megyek?

-milyen lakhatási lehetőségek vannak, illetve milyenek az árak?

-mi kell pontosan a felvételihez?



2020. jún. 16. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk első lépésben menj fel az egyetem honlapjára....
2020. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

En sokat gondolkodtam, hogy oda menjek e vagy sem, végül nem mentem, viszont arra emlékszem, hogy a honlapjukon tényleg minden kérdésedre választ adnak a lakhatással kapcsolatban ( jóval drágább mint itthon de ott ha jól emlékszem a képzésért is fizetsz úgyhogy nem hinnem hogy minimálbérrel mennek oda ki a diákok. Legalábbis akkor a szüleik nem minimálbért keresnek, ha erted mire gondolok. ) A nemet nyelv tudása magán a szakon nem lesz gond, és a többség, aki ott tanul, más országból érkezik viszont annyit tudnod kell, hogyha kilepsz az egyetem épületéből, másutt nem fog senki angolul beszélni ott - értsd: egy boltban, áruházban stb. Ezért érdemes lenne legalább az alapokat addig megtanulni.

Arra viszont nagyon figyelj- nálam ez volt a buktató- hogy avval a diplomával amit ott kapok, itthon soha nem tudok majd elhelyezkedni. Ha jól emlékszem valamilyen gyógyszerészéttel kapcsolatos képzést néztem és avval itthon nem engednek elhelyezkedni. Ez szerintem azért fontos, már csak azért is mert bármikor bármi történhet vagy mondjuk 55-60 éves koromban megunom az egy oras ingazast de cseszhetem mert ott leszek egy érettségivel meg egy papírral amivel már bocsanat de itthon törölhetem magamat... Egyébként ha jól emlékszem írhatsz is nekik a felvételi el kapcsolatban angolul, és elég gyorsan valaszolnak e-mailben.

2020. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Még az előző vagyok csak most jutott eszembe pár dolog. Az angol nyelvtudásodat sem kell igazolnod mert interjú lesz - ettől függetlenül legyen egy nyelvvizsgád a kesobbiekre. Az általam kiválasztott képzés anno 365 euró lett volna félévente és hat éves a képzés. Az érettségivel kapcsolatban viszont muszáj írnod nekik ha nem Ausztriában szerzed az érettségit mert akkor ők bírálják el hogy neked még milyen tantárgyból milyen szintű és hányás érettségit kell tenned.
2020. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, én oda jártam, ha érdekel még azóta a dolog és használod ezt a platformot akkor írj privátban és válaszolok a kérdéseidre 😌
2020. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!