Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarok miért vannak maguktól...

Magyarok miért vannak maguktól elájulva ha külföldi egyetemre járnak mikor egy jó szakember simán többet keres mint a legtöbb egyetemet végzett?

Figyelt kérdés
2020. jún. 21. 22:42
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
99%
Aki egyetemet végzett, az is szakember, csak mondom. És egy egyetemet végzett jó szakember simán keres többet, mint egy egyetemet nem végzett jó szakember. De mindenki foglalkozzék azzal, amit szeret csinálni. Ha valaki kamionos szeretne lenni, mert ezt élvezi, akkor legyen kamionos és élvezze, hogy egy nagy vasszörnyet irányíthat. Nem kell mindenkinek egyetemet végeznie.
2020. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Csak annyira elvannak ájulva,hogy jaj külföldi egyetem

Én meg azt vettem észre,hogy egy jó okj-s szakmával simán többet lehet keresni mint az egyetemi szakok kb 90 százalékával

2020. jún. 21. 23:17
 3/48 anonim ***** válasza:
86%
Egy értelmes ember belátja, hogy az egyetemnek van értelme. Te mondjuk egy gyógytornász-vízszerelő fizetéskülönbségre gondolsz, ami jogos, de gondolj bele a mérnök-akármilyen okj szakember felálállásba. Ugye? Nem az számít hogy egyetem, attól senki sincs elájulva. Hanem maga a szak a lényeg.
2020. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

"Én meg azt vettem észre,hogy egy jó okj-s szakmával simán többet lehet keresni mint az egyetemi szakok kb 90 százalékával"


Akkor csináld! Hajrá! De nem tudom, miért vagy elájulva attól, hogy jól keresel? Aki tanul, egy bizonyos szint felett nem a pénzért tanul, hanem magáért a tanulásért. Én 36 vagyok és most is tanulok. Nem azért, mert még többet akarok keresni, hanem mert szeretek fejlődni. Folyamatosan változik és tágul a világlátásom. A pénz egy dolog, egy bizonyos szint felett nem motivál. Te még ott tartasz, hogy eszerint méred a sikert. Olvass többet és számold a pénzt kevésbé! A lényeg a másik irányba van, ne tévedj el!

2020. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
97%

Egy szakmunkásnak hiába magyarázod ezt utolsó.


Egyetemre való bekerüléshez "kevés volt", aztán most itt szapulja azt aki oda szeretett volna menni.


Az emberek többségének még mindig nem esett le, hogy van olyan ember is aki azért megy egyetemre mert oda szeretne mert szeret tanulni pl. De egy szakmunkás mondjuk általában már szakközépben sem kell hogy tanuljon mert kb. ha a kocsmába jár be az iskola mellé akkor is megkapja a szakmunkás vizsgát. :D

2020. jún. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
5-ös én 2x annyit keresek mint azok az ismerőseim akik angliai egyetemekre jártak,pedig ők néznek le mindenkit...
2020. jún. 21. 23:50
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Lehet többet keresel egy jó okj-s szakmával, mint egy Angliában végzett egyiptológus, de már az alapképzésre bejutni nagyobb teljesítmény, mint az okj-s szakma elvégzése. Aztán még utána előtted van maga a szak, majd a mesterdiploma és a phd, hogy rosszabbul keres kutatóként, mint egy asztalos, sokkal nehezebb munkát végezve. Ezek az emberek elhivatásból választják ezeket a rosszul kereső pályákat, amik anyagilag rohadtul nem térülnek meg, de mégis hatalmas mércét kell megugrani hozzájuk. Egy átlag magyar, beleszámítva az itthoni egyetemet végzetteket is, még a nyelvi minimumot se éri el, hogy egyáltalán jelentkezhessen bármilyen külföldi intézménybe.


Kicsit megszólítva vagyok a kérdésben, mert pont most kezdem külföldön a mesterdiplomámat egy tipikusan éhenhalós szakon, és igen, büszke vagyok már arra is, hogy bekerültem, mert sok munkám van benne, és tisztában vagyok vele, hogy a legtöbben nem lennének rá képesek. Nem nézem le a szakmunkásokat, a családom jelentős része is az és tök jól is keresnek, de egyszerűen számomra nem ez a prioritás. Nem lehet mindent pénzben mérni, mert sokaknak egyszerűen nem az a mérce.

2020. jún. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

7-es ment a zöld mert teljesen korrekt volt és így tényleg meg is értem azok alapján amit írtál.

Én csak azért írtam ki mert sose értettem,hogy a külföldi egyetemet végzettek miért oltogatják a szakmunkásokat és tartják őket alsóbbrendűnek.

Viszont amikor megmondom,hogy én az okj-s szakmámmal Magyarországon meg Horvátországban többet keresek mint ők Angliában az egyetemi szakmájukkal akkor meg halálra vannak sértve.

2020. jún. 22. 03:03
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell leállni az ilyenekkel. Én is Angliában végeztem, még soha életemben nem oltogattam valakit azért mert szakmunkás. Én vagyok a közeli családomban az első aki egyetemet végzett, de nagyra becsülöm azt amit a többiek elértek. Nekem az egyetemmel az imponált hogy tanuljak, fejlesszem magam és nem pont a pénz, pedig az is lesz majd benne remélhetőleg. Akit csak a pénz motivál az nagyrészben nem végzi el vagy épp hogy átbukdácsol, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Aztán Angliában ha épp csak át mész azzal nem biztos hogy sokat tudsz kezdeni mert komolyabb cégeknél meg kell ütni egy bizonyos mércét. Na de mindegy már kezdek nagyon bele menni és nem ez volt a kérdés.
2020. jún. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
89%

"halálra vannak sértve"


Jogosan. Amit ők beletesznek abba, amit elértek, egy igazságos világban 5x annyit kellene érnie, mint annak, amit te csinálsz. De a világ nem igazságos.

2020. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!