Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarok miért vannak maguktól...

Magyarok miért vannak maguktól elájulva ha külföldi egyetemre járnak mikor egy jó szakember simán többet keres mint a legtöbb egyetemet végzett?

Figyelt kérdés
2020. jún. 21. 22:42
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

20-as azta nagyon durva mennyire nem vagy benne az építőiparban

Menj ki a Széll Kálmán térre és kérdezd meg a román segédmunkásokat

Múltkor kimentem mert nem volt ember,megkérdeztem,hogy mennyiért vállalják és azt mondték 50ezer alatt nem vállalják

Már ilyen pénzek vannak építőiparban miel a hozzád hasonlóak egy téglát nem tudnak odébb rakni kb és kevesen vannak akik értenek hozzá


De nagyon durva mennyire nem vagy képben

2020. jún. 22. 18:18
 22/48 A kérdező kommentje:

20-as menj ki ha nem hiszed el és kérdezd meg

Manapság hatalmas pénzeket lehet ebből keresni mivel senki nem akar dolgozni csak bent ülni a kényelmes irodában

2020. jún. 22. 18:22
 23/48 anonim ***** válasza:
96%

#14 "Angliában az ismerőseim diplomával keresnek 500-600ezer között"


Ez itt kint Angliában a minimálbér, 500 ezret keresnek még a gyári szalagmunkásokon át a takarítókig is 8 órában mindenki, heti 5 napon.

A diplomás munkák minimum 1,5x-es kezdőfizetéssel kezdődnek, pályakezdőknek is, így nem tudom neked milyen ismerőseid vannak kint, de gondolom ez is olyan mint a szomszéd ismerősének az ismerősének a kutyájának a barátjának a szomszédja mondta..


Napi 50 ezret kérnek a románok pesten? Már meg bocsáss, de még Angliában is elmennek a minimálbér alatt, 4-5 fontokért óránként :D

Magyarba meg egy napra egy heti fizetést kérnek?


Már megbocsáss, de ez nagyon nagy marhaság amiket összehordasz. Ez nem az origo meg a lokál, ahol minden csupa rózsaszín köd az ország körül.

Kérdés jelentve lett, mert ez szimplán trollkodás. Talán még fizetést is kapsz, hogy ilyen jó országnak állítod be a miénket lol

2020. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

23-as


Viszont bocsi de honnan veszed ezt a baromságot amit összehordasz?

Te is benne vagy az építőiparban?Napi 20ezer alatt senki nem vállal semmit mivel megtehetik ugyanis Pesten senki nem akar ilyen munkát csinálni hanem hozzád hasonlóan egy irodában akar ücsörögni

2020. jún. 22. 19:00
 25/48 A kérdező kommentje:

23-as de nem vitatkozom ilyen fogalmatlanokkal mint te mivel ha nem hiszed akkor kimész a Széll Kálmánra és megkérdezed a románokat,hogy mennyiért vállalják

Ha szerencséd van akkor 30ezer/napért már talán találsz egyet

Ezt nem hinni kell hanem ki kell menni és megkérdezni

2020. jún. 22. 19:02
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

"Te is benne vagy az építőiparban?Napi 20ezer alatt senki nem vállal"


Ez nem 50.000 ft.

2020. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
92%

"Pesten senki nem akar ilyen munkát csinálni hanem hozzád hasonlóan egy irodában akar ücsörögni"


És mi tart téged vissza attól, hogy te is kényelmesen az irodában dolgozz mint én? :D

Jah, hogy nincsenek meg hozzá a képességeid, mert arra születtél hogy téglákat rakosgass egymásra, meg keverjed az anyagot. Hát kinek mi a sorsa..

Ha elég lennél hozzá agyilag, te is inkább szívesen ülnél az irodában, de hát ha egyszer neked nem megy, akkor nem megy.. Nem megy mindenkinek.

Azt meg ne mondd, hogy gyerekkori álmod volt kőművesnek lenni :D


Szerintem nagyon el vagy szállva/tévedve, talán csak futtatásképp írtad ki a kérdést. A másik meg, most akkor 20 ezer vagy 50 ezer per nap? Mert nem mindegy 🤷‍♂️

Egyébként Angliában van építőipari vállalkozásunk, meg egyébként egyetemre is járok szintén ott.. Ez ilyen ősi robbanást okoz vajon a fejedben?🤔

Egyébként ez a napi 50 ezer már elég reálisnak tűnik Angliában (egy szakembernek, nem pedig segédmunkásnak), ne mondd hogy Magyarországon már angol bérek vannak mindenhok, mert haza megyek 🙃

2020. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Ez nem 50.000 ft.


De, a románok annyiért vállalják.A magyarok kevesebbért,ott van aki 30ezer is elég.Viszont múltkor a románok megmondták nekem,hogy 50 alatt nincs üzlet.


Teljesen kiforgatod amiket írok vagy szimplán nem tudod értelmezni.

Az ilyen diplomás munkákkal az ismerőseim mennek a Mekibe minimálbérért :D

Építőiparra írtam,hogy jobb pénzek vannak benne mert a nagy diplomások nem tudnak 2 téglát felemelni


Nem akarok irodai munkát végezni mert az építőiparban sokkal többet keresek mint a diplomás ismerőseim akik aztán panaszkodnak :D


Amúgy vicc milyen nagy az arcod mert Angliában és a világ minden részén is ugyanaz igaz:meghalnál építőipari munkások,parasztok,kukások nélkül.

Na ez az undorító,hogy a diplomások milyen nagyra vannak maguktól pedig ha nem lennénk mi akkor aludhatnátok a mező közepén vagy a városi utcán mert 1 darab házat nem tudnátok megépíteni :D

2020. jún. 22. 20:27
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem el, hogy a román építőipari munkások havi 1 millió felett keresne BP-n, de ha így van, küldj pls privátban valami linket, s holnap nyomom be az önéletrajzomat.
2020. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell bedőlni ennek a 30-50 per nap kijelentésnek, amit a troll kérdező ír. Ilyen embert...


Meg kell nézni, hogy mennyiért keresnek embert a szakik, vállalkozók. Kérdezni is lehet. Fent van a neten is. 3-5000 ft/óráért biztosan nem adnak, mert a segédmunkások sem 24 órát dolgoznak egy nap. Még 16-ot sem. Átlag 10 órás a munkaidő.


1200-2000 ft között van a nettó órabér. Bár most lejjebb csökkent átlagban.

2020. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!