Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valaki jár külföldi egyetemre?

Valaki jár külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés
Külföldi egyetemre szeretnék menni (Anglia, Dánia) valaki tudna segíteni, hogy legfőképp miben kell kitűnőre fejlődnöm? Valamint ha valaki angol, dán egyetemre jár, akkor nektek mi tetszik? Válaszokat köszönöm. Szerintetek mibe jobb és mibe rosszabb a magyar egyetem, mint ezek?

2020. júl. 4. 11:51
A kérdező szavazást indított:
Angol egyetmre járok/jrtam
Dán egyetemre járok/jártam
Magyar egyetemre járok/jártam
Nem vagyok egyetemista
40 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem tanultam külföldön, régen én is szerettem volna. Sajnos nem volt rá lehetőségem, mert nem volt rá keretünk. Biztos nagyon sokat ad hozzá az ember személyiségéhez, szerintem ha van lehetőséged próbáld meg. Amire szükséged van, az a nyelvtudás, nyitottság. De arra számíts, hogy tanulni mész. Komolyan kell teljesíteni ott is ad adott szemesztereket. Nem bulizásból áll az egyetem.
2020. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Én amerikai egyetemen tanultam. A rokonságunkban volt, aki német, skandináv egyetemen. Nem bántuk meg. Ég és föld a különbség és nem a magyar javára.
2020. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nehez megmondani, hogy miben fejlodj kitunove. Nezd meg az egyetem honlapjan a felveteli kovetelmenyeket. Mester vagy alapszak? Az oktatas nem biztos, hogy "jobb", de az eletet erdekesse teszi a kulfoldon tanulas.
2020. júl. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Inkább dán. Angliában meg de tudják egyenlőre mondani hogy milyen változások leszek. Még 2020/21 tanév ugyanúgy lesz de utána ki tudja elég bizonytalan. Valószínűleg többet kell majd fizetni meg a hitel se lesz olyan kedvező, meg eleve pont rendszert akarnak majd csinálni mint ausztráliában. Szerintem pont amikor ezek a változások történnek nem érdemes kijönni.
2020. júl. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis helyesbítek aki a 2020/21 és tanévbe kezd annak nem lesz változás az egyetemen .
2020. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

2-es magánegyetemen vagy államiban?

Mert nem mindegy :D az ottani magánegyetemek világelsők,az államiak meg egy jobb középsuli szintjén vannak

2020. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én idén megyek elvileg Angliába alapképzésre elsőévesként. :)
2020. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

(7es vagyok, bocs, elböktem és elküldte)


Szóval nekem még Dánia is tetszett, de addigra már kaptam Angliából offert, szóval azt passzoltam, ès maradt Anglia. :)


Nyelvre feküdj rá, dániában a jegyeket nézik, szóval arra is ügyelj. Most hirtelen más nem jut eszembe ami nagyon speckó, de ha van konkrét kérdésed, írj egy pmet.

2020. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiába megyek a Comeniusba
2020. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Romániába megyek a Babes-Bolyaiba :)
2020. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!