Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikaiak nagyrészének kb...

Amerikaiak nagyrészének kb nulla a földrajz tudása?

Figyelt kérdés

Lehet elsőre furcsa kérdés de elég sok országban voltam és sehol se tapasztaltam olyan tájékozatlanságot ezen a téren mint az USA-ban

Egy átlag holland vagy magyar valahogy sokkal több országot ismer

Ahogy észrevettem rengeteg amerikai olyan országról sem hallott soha mint pl Nigéria vagy Etiópia


Ebből arra következtetek,hogy ott a hagyományos tanulásnak,magolásnak nem igazán fordítanak nagy figyelmet vagy egyáltalán nem annyit mint pl az EU-s országokban


2020. júl. 25. 03:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Általában amerikában úgy veszik hogy csak ők léteznek ezért más országról/földrészről nem érdemes tanulni jóformán semmit. Amúgy a népesség függvényében szerintem nincs annyira tájékozatlan ország mégegy mint amerika mert ott olyanokat nem tudnak meg olyan dolgokat hisznek igaznak amiket azt hiné az ember hogy nem hisz el senki se.
2020. júl. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek én először nem hittem :D

Viszont ahogy látom erről nem az emberek tehetnek hanem sokszor a legalapvetőbb dolgokat sem tanítják sok suliban

2020. júl. 25. 03:39
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem érdekli őket más ország. Te viszont fogadjunk nem tudnád felsorolni melyik amerikai állam hol van.


Egyébként nem egy primitív magyarral is találkoztam már. Mi pont olyan nép vagyunk, amelyiknek semmi joga leszólni más országokat.

2020. júl. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Hidd el, tudják annyira az európai országokat, mint te az amerikai államok elhelyezkedését.
2020. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Na jó, nem te, hanem egy átlag magyar. Úgy kb. Florida és Kalifornia után meg vannak lőve.
2020. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk én ismerem az államokat

Ennyi erővel egy amerikai meg nem tudja a német szövetségi államokat


De keveritek a szezont a fazonnal, én most országokról beszélek


Egy átlag holland stb azért tudja az amerikai országokat

Magyarországon is több amerikai országot ismernek ahogy észrevettem mint ahány amerikai európai országot ismer


Az államok nem országok

Ti nagyon keveritek a szezont a fazonnal

2020. júl. 25. 20:01
 7/17 A kérdező kommentje:

Vagy ti most trollkodtok?


Vagy nem tudjátok,hogy Kalifornia nem egy ország? :D

2020. júl. 25. 20:02
 8/17 anonim ***** válasza:
25%

"Ennyi erővel egy amerikai meg nem tudja a német szövetségi államokat"


Az nem ugyanaz. Az analógiát az EU és USA között lehet meghúzni.

2020. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
#7: nem trollkodok. A méretek alapján az USA-t az EU-val lehet egybevetni, nem az USA-t az egyes európai országokkal és az már csak részletkérdés ilyen szempontból, hogy az USA-nak tagállamai vannak, az EU-nak tagországai, mert jogilag más a felállás.
2020. júl. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Tuti trollkodsz

Akkor fordítva mondjuk több orosz tudna amerikai államokat felsorolni mint ahány amerikai orosz államokat

Oroszország pedig majdnem kétszer akkora mint az USA


Vagy több európai tudna európai országokat felsorolni mint ahány amerikai amerikai országokat


Egyébként az analógiát azért nem az USA és az EU között lehet meghúzni mivel teljesen más a kettő

De kérdezz meg amerikaiakat,kb nem is tudják a legtöbb államukat,hanem USA-ként hivatkoznak,ellentétben az EU-val ahol országok vannak,mivel az Eu nem egy államszövetség hanem egy gazdasági


De akkor legyen más:egy átlag európai biztosan több európai köztársaságot ismer mint ahány amerikai államot egy átlagos amerikai

2020. júl. 25. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!