Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen az élet Angliában?

Milyen az élet Angliában?

Figyelt kérdés
Évek óta tervben van, hogy a gimnázium elvégzése után külföldi egyetemre jelentkezek. Az iskolában angolul és németül tanulunk, úgyhogy értelemszerűen ez a két nyelvterület a cél. Egy angol ismerősőm Skóciát ajánlotta, mivel a felsőoktatás ingyenes, viszont nem tudom milyen ott az élet. Mostanában kissé elbizonytalanodtam. Mik a tapasztalataitok?

2020. aug. 21. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van konkrét kérdésed is a témával kapcsolatban? Mert a "mik a tapasztalataitok" kérdésre annyit tudnék mondani, hogy jó..

Most leszek végzős egyébként Észak-Angliában egy infós szakon. Téged mi érdekelne? Milyen szak? Melyik egyetem? Terveid? Egyedül vágnál bele?

2020. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy kicsit pontatlanul fogalmaztam bocsánat.


Igazából azt szeretném megtudni mennyivel jobb kint az élet, neked/nektek bejött-e, jó döntés volt-e, tervben van-e a visszaköltözés stb.


Pszichológiára készülnék, konkrét egyetemet még nem néztem ki. Egyik barátnőm is szívesen kimenne, de egyedül tervezem leginkább.

2020. aug. 21. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem személy szerint bejött és nagyon örülök, hogy végül sikerült itt egyetemre mennem, pedig elgondolkoztam magyar egyetemeken is.

Visszaköltözés csak akkor van tervben, ha Angliában sikerül távmunkában elhelyezkednem és Magyarországról dolgoznék. (IT-ben elég gyakori ez).


Egyébként sokan szidják az angol egyetemeket amikor elkezdik, hogy "nem tanulunk eleget" és hasonlók. Ez valóban így van az első évben, szóval ha majd ott tartasz, ne lepődj meg, a második már izzadós lesz nyugi, bár szaktól is függ. (De általában az első év mindig csak ilyen alapozós, bevezetős, szoktatós mindenhol)


Arra is készülj, hogy csak 3 napokat kell bejárni egyetemre, így mellette dolgozhatsz. Viszont nem tudom hogy tervezed megoldani a lakhatást és megélést, mivel szabad felhasználású hitelt nem adnak újaknak, de ezután még tandíjra sem adnak hitelt EU-soknak, ami amúgy 9 ezer font per év körül van. Bár a nagyobb egyetemek gondolkoznak alternatív megoldásokon.

Hogy megéri-e neked, azt nem tudhatom..

Vannak olyan szakok amikre felesleges energiát és pénzt pazarolni, mert az is oly' mindegy ha magyar egyetemen végzed, de akár az is opció lehet, hogy csak 1 éves mesterre megy ki az ember.

2020. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

A kérdés “diák” részéhez ugyan nem tudok hozzászólni, viszont a többihez igen.

Nem költöznék vissza, hacsak nem nyerek a lottón.

Ezt az életszínvonalat amit a saját és feleségem szakmája megteremt a családunknak azt Magyarországon nem tudnám megtartani.

Itt kényelmesen megvagyunk, tulajdonképpen mindent meg engedhetünk magunknak, és félre is tudunk rakni bőven.

15 éve élek itt, feleség, gyerekek. Itt van az egész életünk.

2020. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt komolyan gondolod amit követned kellaz a Brexit ugyanis sok változást hoz. Még a 2020/21 tanévre minden marad a régi utána ki tudja. Én Angliában tanulok nekem bejött de régóta úgyhogy nehéz mihez viszonyítani.
2020. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!