Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek itt Mo-on végezzem...

Szerintetek itt Mo-on végezzem el az orvosi egyetemet és úgy helyezkedjek el külföldön vagy kint tanuljak külföldön? Melyik az egyszerűbb?

Figyelt kérdés

Igaz,még csak most megyek gimnáziumba,de már vannak céljaim.

De nem tudom,hogy egy magyar orvosi diplomával eltudok-e helyezkedni külföldön.Konkrétan Amerikába szeretnék menni.A nyelvvel nem lenne gondom,mert elég hamar megtanulom és megszokom.Szóval az a kérdésem,hogy Amerikában tegyem le a diplomát vagy itt Mo-on is elég..?


2010. aug. 6. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem tanulj külföldön. Már bocs, de ne a magyar adófizetők pénzét pocsékold a tanulmányaidra, ha utána nem itt kamatoztatod a megszerzett tudást. Csak elvennéd a helyet valakitől, aki esetleg itthon maradna és magyar embereket gyógyítana. Lehet lepontozni.
2010. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
amerikában nem érvényes a magyar diploma. azzal csak az eu-n belül tudsz dolgozni.
2010. aug. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem teljesen jogos, amit az első mondott. Én csak azért is felpontoztam:)

Amúgy szerintem ha külföldön akarsz, akkor érdemes ott letenni (mármint a célországban). De szerintem egy SOTE szintű egyetem diplomáját bárhol elfogadják. De maradhatnál itt is...

2010. aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
már sztem érvényben van az hogyha elvégzed az orvosit akkor nemtom hány évig kötelező itthon maradnod, pont azért mert az állam pénzt fektet a tanításodba, és hogy ez ilyenkor ne menjen el
2010. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Európában elfogadják. De ha már egyetem előtt úgy állsz hozzá, hogy ki fogsz menni külföldre, akkor tényleg ne itt tanulj.

Én meg tudom érteni, hogy ha vki lehúz itt a magyar egészségügyben pár évet, és rájön, hogy szar az egész, akkor ki megy külföldre...

De ha már alapból eldöntötted, hogy nem maradsz itt, akkor tényleg ne vedd igénybe az ingyenes oktatást.

2010. aug. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Okéé..köszönöm a válaszokat:)Még azért várom a válaszokat.
2010. aug. 6. 18:53
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha itthon tanul, annyival jársz jól, hogy rendesen megtanítanak mindent, mert nagyon képzett orvosokat gyárt a magyar oktatás. Ha kimész vele külföldre, akkor sokat fogsz tudni, viszont tényleg ne itthon tanulj, ha már azt tervezed, hogy külföldön fogsz praktizálni. Inkább menj ki, tanulj meg ott mindent és ha nem tetszik, akkor hazajössz némi tapasztalattal a világról, ami előnyt is jelenthet neked. Sosem értettem, hogy miért mennek el az orvosok itthonról, tudom a pénz sokat számít, de ha már magyar orvos, akkor a nemzetet szolgálja folyamatosan és ne más népeket.
2010. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó: Miért mennek ki?

Mert gürcölnek 6 évig az egyetemen, majd legalább 5 évet a szakvizsgáig. Rezidensként szarba sem nézi őket senki, csak csicskáztatják kb, a hálapénzt meg persze nem ő kapja.

Éjszakázik, 24 meg 48 órázik, persze az már nem biztos, hogy plusz pénzt is kap érte. Jah és a nettó bére kb. 90 ezer forint.

Ebből próbáljon meg vki családot alapítani (mert ugye mire elvégzi az egyetemet, addigra már 24-26 éves).

Ház ezért mennek ki külföldre.


Amúgy én írtam azt, hogy ha már egyetem előtt tudja, hogy ki akar menni, akkor még most menjen. Mert így tényleg csak az államot meg az embereket nyúlja le.

De azokat akkor sem tudom elítélni, akik pár év után jönnek rá, hogy mennyire szar itt.

2010. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
az állam nem attól fog csődbe menni,ha az orvosok itt tanulnak és kimennek külföldre. tény szar az egészségügy... de a SOTE világszínvonalú és elismert külföldön. sőt külföldről jönnek ide tanulni. amúgy van az egyetem alatt lehetőséged kimenni és akkor meg is tudod nézni mi a különbség.
2010. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!