Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 29 évesen van értelme külföldö...

29 évesen van értelme külföldön belekezdeni egy mesterképzésbe?

Figyelt kérdés
Van már egy alapdiplomám és dolgozom is benne jópár éve. Nagyon szeretnék egy mestert is, viszont külföldön szeretném elvégezni. Nekem kimaradt a külföldi tanulás és sokkal jobban is mutatna egy külföldi diploma. Jövőre viszont 29 leszek és nem tudom ez így mennyire gáz. Úgy értem önmagában a mesterképzést itthon bármikor elvégezhetem, minden korosztályból lesznek hallgatók és gyakorlatilag nem sokat változik az életem attól, hogy egyetemre járok. Viszont külföldön a kollégium lenne a legjobb lehetőség, de nekem kicsit komikusan hangzik, hogy lassan 30 évesen koleszban laknék és ösztöndíjból élnék. Vagy ezt csak én kombinálom túl?

2020. szept. 21. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon nehéz külföldön annyi ösztöndíjat kapni, amiből meg is tudsz élni. Ha külföldön akarsz tanulni, akkor arra készülj, hogy valószínűleg dolgoznod kell majd mellette, hogy legyen hol aludnod és mit enned. Az is egy opció, hogy spórolt pénzből élsz, de egy 2 éves mesterhez alatt milliókat kellene felélj.


Egyébként nem gáz 29 évesen kollégiumban lakni, itthon is látni olyat, aki ilyen korban még abban lakott.


Mely országokban tanulnál szívesen egyébként? Nagyon körültekintőnek kell lenned, mert egyes országokban nem kifejezetten elterjedt a kollégium, így nehéz ilyen helyet szerezni, illetve sok helyen drága is.

2020. szept. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom.. Én 39 évesen kezdtem külfödön tanulni. Tanulni soha nem késő.
2020. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Nem késő! :)


Én is 29 évesen kezdem a mestert (bár nem külföldön, hanem belföldön).


Amúgy egyáltalán nem ritka ez a korosztály, mint hiszed. Sok inspiráló, 30 feletti emberrel találkoztam már az egyetemen.

2020. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
En nem mester hanem egyeb posztgraduális diplomat csinalok most 29 evesen :) miert lenne gaz, a jovodert dolgozol ami plusz lehetosegeket tud majd adni
2020. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tanulni sosem gáz és sosem késő szerintem, főleg mesterképzésen. Én is külföldön csinálom jelenleg a mestert és szerintem 29 évesen nem lógnál ki az évfolyamból, mégha az idősebb feléhez is tartoznál az embereknek. Sokunk azért már a huszas éveink közepén vagyunk alapból és elvétve mindig vannak sokkal idősebb emberek is.


24/F

2020. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46 vagyok és most kezdtem el egy mesterszakot külföldön (igaz, levelezőn, de akkor is. Na.).
2020. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!