Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliaban az egyetemre szukseg...

Angliaban az egyetemre szukseges az erettsegi, vagy anelkul is ellehet kezdeni?

Figyelt kérdés
!7 vagyok most kezdenem az utolso evemet a kozepiskolaban. Angliaban az ismeroseim azt mondtak hogy londonban nem szamit az erettsegi semmit. Inkabb az egy ev pluszt toltsem el ott nyelv tanulassal.
2010. aug. 8. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt a "londonban nem szamit az erettsegi semmit" megjegyzést úgy gondolták, hogy 1. magában az érettséi nem ér semmi, kell tovább tanulni és/vagy 2. az itthoni érettségi nem ér semmit, mert külön le kell érettségizni - illetve egy annak emgfelelő vizsgát tenni - ott. Képzelheted, milyen színvonaltalan lenne az oktatás, ha érettségi sem kellene hozzá. (valójában nekik kettő is kell)
2010. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy angol srác azt mondta, hogy "normál" esetben 16 éves korukig járnak iskolába, akkor van egy vizsga. Erre jön még rá plusz két év ami az érettségi és ha ez megvan akkor mehetnek egyetemre szép tandíj fejében.
2010. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De, ha lenne erettsegim,akkor mar mehetnek is egyetemre ott, vagy ott meg kellene iskolaba jarnom. A tandij nem erdekel annyira meg. Ha erettsegivel vagy anelkul is kellene meg iskolaba jarnom ott akkorinkabb nem rakom le az erettsegit. Es egy evet ott eltoltok nyelvtanulaskent. UI en kibernek itt iratkozni az iskolabol, mert meg tankoteles vagyok?
2010. aug. 9. 07:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Felvetelizel Angliaba (osszel), es ha felvettek (januar korul) akkor kikuldenek egy levelet neked, hogy milyen feltetelekkel vesznek majd fel a kovetkezo tanevbe. Altalaban nyelvvizsga es 5-os erettsegi (jobb egyetemeken emelt szintu) kell. Az erettsegi targy az egyetemfuggo.
2010. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell h legyen erettsegid DEEEE akkor a foundation szintre kell jelentkezni az adott egyetemen

nekem nincs eretsegim mert elobb kijottem de itt le kellett tennem egy egy eves kurzust ami az itteni Level 3nak felel meg - erettsegi. Nem azert az egy huszert de az itteni iskolak szinvonala messzemenoen rosszabb mint otthon. egyetemekre nem annyira igaz ez a kijelentes.

ha angliaba akarsz jelentkezni akkor latogass el a www.ucas.com oldalara es ott latni fogod h hogyan honoraljak a magyar eretsegit

amugy az egyetemen lehet tanulni az angolt mint nyelvet free elective kent.......

2010. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!