Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudok külföldi egyetemr...

Hogyan tudok külföldi egyetemre jelentkezni, miket kell elvégeznem ahhoz, hogy felvegyenek külföldre Magyarországról egyetemre?

Figyelt kérdés
Van közületek olyan aki magyar állami oktatásból jelentkezett külföldre szintén állami egyetemre? Svájcban szeretnék egyetemen tovább tanulni, viszont nem hiszem, hogy egy magyar nyelven írt érettségivel felvesznek. Vannak ismerőseim akik magán iskolában IB képzéssel készülnek az érettségire (nemzetközi érettségi), viszont az én iskolámban ilyen képzés nincsen. Aki ért ehhez kérem mondja el, hogy mit kéne csinálnom.

2020. okt. 27. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyetemnél különböző feltételek vannak. Keress rá a kiválasztott egyetem honlapján. Amit mindenhol elvárnak, egy minimum C1 nyelvvizsga. És minden egyetem önköltséges, az állam nem fizeti.
2020. okt. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségit le kell fordítani az adoot állam (Svájc esetén adott kanton) nyelvére. Az egyetemek honlapján amúgy ez fent van. Alapvetően IELTS/TOEFL nyelvvizsgát várnak el a legtöbb országban így gondolom Svájcban is.
2020. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt lehet TELC vagy Goethe is. A lényeg hogy legalább C1 szint. De van amelyik egyetemen kérnek mellé C1 angolt is.
2020. okt. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el az egyetem bemeneti követelményeit. Ott szépen le van írva minden. Svájcban valamely hivatalos nyelv ismerete nagyon kell, mert nem minden szak indul angol oktatással. Ha német területre mennél akkor nyilván német. És nem utolsósorban egy halom pénz is kell, mert Svájcban nincsenek államilag támogatott felsőoktatási képzések, pláne nem külföldieknek. Szóval kalkulálj tandíjjal, lakhatással, betegbiztosítással, mindennapi megélhetéssel minimum. És akkor még a könyvekről, egyéb felszerelésekről nem beszéltem.
2020. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Svájcban akkor fogadják el a gimnáziumi érettségid, ha minden tantárgyból leérettségiztél (itt igy megy). + Ha van Zürich-ben németböl és franciából érettségid (mert Svájcban kötelezö) vagy van mindkét nyelvböl egy c1-es nyelvvizsgád. Van egyetemi szak amire még az angol is kell. Az állam az iskoláknak külföldi diákok számára nem ad támogatást. KI kell kell fizetned a teljes tandijat. Tartózkodási engedélyt meg csak akkor kapsz, ha kifizetted.
2020. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!