Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi esélyem van bejutni...

Mennyi esélyem van bejutni egy külföldi egyetem pszichológia MA-ára, ha itthon teszem le a BA-t?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék külföldön tanulni, viszont a szüleim nem engednek oda egyetemre. Ezért azon gondolkoztam, mennyi az esély arra, hogy felvesznek MA-ra külföldön? Vagy, hogy egyáltalán mennyire menne?

Mindenképpen tervezek letenni egy nemzetközi C1-es nyelvvizsgát (valószínűleg a cambridgeit)

Ti mit gondoltok erről?



2020. nov. 3. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik ország?
2020. nov. 3. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Főleg az UK-ba gondolkodtam, de szóba jött még Ausztrália és az USA is.
2020. nov. 3. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az Uk-ban jövő évtől saját zsebesen fizetős minden, nem lesz hitel lehetőség, + nem cambridge hanem alapvetoen IELTS kell, persze lehet elfogadják.


Ausztrália, USA szintén drága, meg más rendszer. Alapvetően ha UK, akkor az UCAS-on nézz utánna (kb. britt felvi.hu), ha ausztrália vagy USA, akkor pedig a kiválasztott egyetem honlapján.

2020. nov. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ausztráliát nem ismerem, de a másik két országban tanulni brutálisan drága. Szerintem nincs értelme adósságba verni magad ilyen fiatalon miközben Európa tele van megfizethető, de rendkívül jó egyetemekkel. Nézz szét azért Hollandiában, Svédországban és Dániában is. Angolul tanítanak szinte mindenhol.
2020. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!