Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan készüljek külföldi...

Hogyan készüljek külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés
10-es (gimi 2.) vagyok és ugyan ötleteim vannak, terveim még igazából nincsenek a továbbtanulással kapcsolatban. Ha lehetséges, külföldre szeretnék menni, angol területre, leginkább Angliába vagy Amerikába. Olvasgattam a neten, főleg az amerikaival kapcsolatban, szóval az alapfogalmak megvannak, pl. Mi az a SAT és ATC teszt, toefl nyelvvizsga meg hogy mik szükségesek ahhoz, hogy jelentkezhessek, de vannak kérdéseim és örülnék ha valaki (akinek van már ezzel kapcsolatban tapasztalata, felvették egyetemre) részletesen leírná ennek a menetét, mire kell készülni, hol lehet ilyen vizsgákat letenni stb. Mennyire fontos a bizonyítványom? Az baj ha van benne átlag 2 db 4-es? Mennyire nehéz a TOEFL nyelvvizsga? Mert azért 4 óra elég soknak tűnik... Mennyibe kerülnek ezek a vizsgák? Ha esetleg valakinek van szabadideje, írhat nyugodtan privátban is! Kérem mellőzzétek a trollkodást és ne irogassátok, hogy csak a pénzen múlik, mert nem így van (egyébként sok egyetem ad ösztöndíjat)

2020. dec. 30. 23:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitatok semmit, lehet a kérdező zseni is, csupán érdemes 100% gazdasági alapon dönteni. Amíg nincs miből, addig ne vállaljon az ember kockázatot. Ezért mondom, hogy mesterképzésre érdemes kimenni, mert bármi is történik, akkor már van egy papír ami feljogosít a szakmai munka végzésére. EU-n belül pedig bármikor vállalhat munkát. Én pont így teszek. Megvan az itthoni BSc, EU-ban kereshetek munkahelyet külföldi MSc. alatt probléma nélkül.

Aztán persze minden a kérdező döntése.

4-es és 9-es voltam.

2021. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#10, milyen trollokat? Arra gondoltam, te hülyemarha, hogy valaki azt írja, hogy ő odaki csinálja a BSC-t, erre te meg azt írod, hogy beszélj olyanokkal, akik kimentek, szerinted aki ott kint csinálja a BSC-t, az nem ment ki?
2021. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

+1 a magyar alapképzés + külföldi mester mellett. Ez esetben a lehető legjobb magyar egyetemek egyikére próbálj bekerülni az adott szak szerint, amit szeretnél csinálni. Nekem ismerősöm is itthon végzett egy nemzetközi gazdálkodás alapképzést, a mestert meg asszem Dániában csinálta, de nem vagyok benne biztos pontosan.


Az angolra nagyon feküdj rá! Majdnem anyanyelvi szint. A Harvard és társai olyan egyetemek, ahol nagyon komoly színvonal van, nyelvi hiányosságoknak nincs helye, az anyanyelven beszélőknek is komoly kihívás. Nem véletlen a világ legjobb egyeteme, gondolhatod, hogy nem egy noname alapítványi fizetős magyar fősuli színvonal.


Amelyik válaszoló meg bíztat, hogy vágj be nyugodtan, az elbagatelizálja a dolgot, mintha csak arról lenne szó, hogy vidékről Pestre akarnál menni egyetemre. Azért ez tényleg nem ennyire egyszerű. Komoly költségek, és nem az van, hogy majd diákmunkán árufeltöltőként dolgozol mellette a Tescoban, mert ki tudja, hogy ott külföldi hallgatók hogy tudnak dolgozni. Erre vonatkozóan nem itt gyk-n fogsz választ kapni, ennek alaposan utána kellene járni. Nem akarok baromságot állítani, de esetleg az amerikai nagykövetségen ilyesmiről nem tudnak véletlen információt adni? Egy próbát lehet megérhet.

2021. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!