Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen japán ösztöndíjak...

Milyen japán ösztöndíjak léteznek és mit kell tudni róluk?

Figyelt kérdés
Feltételezem van olyan ami egy adott egyetem kapcsolatain alapszik és létezik állami is. Jól gondolom? Milyen lehetőségek vannak? Sokat nézelődök ezügyben az interneten de állandóan mást és mást találok. Elveszek köztük. Aki jártas a témában, akár tapasztalattal rendelkezik, tudna írni néhány átfogó információt. Már csak azért is mert arra már rájöttem, hogy ez kicsit más tészta mint az erasmus és néha úgy érzem, hogy a sötétben tapogatózok.

2021. jan. 1. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Budapesti Japán Nagykövetségnél érdeklődj, az oldal alján láthatsz elérhetőséget.

[link]

A Monbusho kutatói posztgraduális ösztöndíjra a nagykövetségen lehet jelenkezni. (Bár úgy látom lezárult a jelentkezési határidő) A japán állam fizeti az ösztöndíj költségét.

2021. jan. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Bocsi, a kérdés amit kiírtam nem egészen pontos. Kifejtem:


Tekintve, hogy még 18 éves vagyok és felvételi előtt állok, a posztgraduális képzés még nem játszik. A listán a második opció az első egyetemi diploma megszerzéséről szól, ez már alkalmasabb lenne. Nyílván ezt úgy kell érteni, hogy ha felvettek egy japán egyetemre akkor pájázhatok rá. Viszont akkor egy kérdés. Hogy vehetnek fel egy japán egyetemre? Nyílván nem a felvi.hu-n kell jelentkezni :D Mennyire nehéz bejutni? Gondolom eléggé. De azért szívesen megpróbálnmám. Aki jártas ebben, tudna róla mesélni?


Szóval én nagyobb reményeket fűzök a cserediák programokhoz vagy egyébb önálló nyelvi programokhoz és az azokhoz hírdetett ösztöndíjakhoz. Mert ugye nem minden állami. Sőt, én úgy tudom, hogy nagyon sok ilyen cserediákprogram és nyelvi kurzus van. Csakhogy én nem igazán tudok ezeken kiigazodni, ezért is írtam a kérdést.

2021. jan. 14. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!