Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen Izraelben magyar...

Milyen Izraelben magyar egyetemistaként/magyar dolgozóként lenni?

Figyelt kérdés

Valószínűleg inkább európai országba mennék ha valaha lenne lehetőségem (a vírus miatt egyhamar biztos nem), de felkeltette Izrael az érdeklődésem.

Volt valaki köztetek egyetemistaként valamilyen ösztöndíjjal Izraelben? Erasmus programmal vagy Campus Mundival például. Esetleg munkavállalóként?

A szállást hogy lehet megoldani hosszabb távra?

Egyáltalán mitől függ, hogy engednek-e oda ösztöndíjjal kimenni? Nem EU-s ország, így lehet nehezebb.

Az ottaniak hogy fogadják a külföldieket, az zavarja őket ha valaki nem zsidó (nem is muszlim)? A turistákat biztos nem zavarják el emiatt, mert pénz van belőlük és többnyire rövid ideig maradnak, de mi van akkor ha valaki egy hónapig vagy több hónapig van ott?

Milyen a biztonság, mennyire kell tartani támadásoktól, robbantásoktól, terroristáktól, háborúktól?


Lehet primitív kérdések, de Izraelt sokkal kevésbé ismerem mint az európai országokat.



2021. jan. 14. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ott 3 hónapig ösztöndíjon. Életem legjobb három hónapja volt. Nehéz leírni a szituációt kint, annyira speciális. Természetesen a terrorfenyegetettség az élet része, éppen ezért senki nem fél tőle. Én se féltem semennyire amikor kint voltam. Óriási a katonai készültség, a csajok gépkarabéllyal mászkálnak, tiszta PUBG élőben. :D Nekem nagyon tetszett. Az emberek pont mint máshol, vannak barátságosak és kevésbé barátságosak. Senki nem néz ki azért, mert nem vagy zsidó vagy arab. Civilizált, nyugati kultúra, "tiszta Amerika". Nagyon melegen ajánlom, iszonyú jó volt!
2021. jan. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én csak három hetet töltöttem ott, csak annyi kiegészít+es, hogy a "tiszta Amerika" azért inkább Tel Aviv, ott is Jaffo azért nem egészen, de az se rossz. Jeruzsálem, vagy B´né B´rak azért más.

Mindenesetre a mi instrukcióink között az volt, hogy olyan taxiba, amit arab vezet, lehetõleg ne üljünk és ne stoppoljunk ismeretlenül.

Ezektõl eltekintve egyetértek elõzõvel, pl csoportunk egy tagja egyszer azzal jött, hogy sétált egy sikátorban és a járdán egy arab "kihívóan, csípõre tett kézzel ált", ezért átment a túloldalra - a helyek kiröhögték.

Viszont mostanában lockdown van, részletek: egyfelõl 2,000,000 Vaccinated: 1st dose, 153,433 Vaccinated: 2nd dose, másfelõl [link] ; [link] ; egyebek: [link]

2021. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!