Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kell magyar állampolgárság...

Kell magyar állampolgárság ahhoz, hogy Magyarországon tanulhassak?

Figyelt kérdés
Erdélyben élek és Magyarországon szeretnék továbbtanulni, anglisztikán, amire kell angol emelt. Itt Erdélyben nincs emelt szintű érettségi, az osztályfőnököm szólt, hogy lehet jelentkezni Magyarországon, viszont ő úgy tudja, hogy lehet szükséges magyar állampolgárság. Hol érdeklődjek, tuti én vagyok a hülye, de nem sok információt találtam a neten. Tehát tudok tenni emelt szintet magyar állampolgárság nélkül? Ha nincs emeltem, akkor nem mehetek egyetemre Magyarországon? Hol találok erről több információt?

2021. jan. 29. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel EU-tagország Románia, simán jelentkezhetsz. Miért kéne állampolgárság...??? Akár ír, vagy francia, vagy német is lehetnél.... - ugyanúgy jár neked a felsőoktatás, mint egy magyarnak.
2021. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
2021. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a második linkem lemaradt:


[link]

2021. jan. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell magyar állampolgárság. Viszont jelentkezned kell egyrészt a magyarországi emelt angol érettségire (aminek a díja kb. 40.000), másrészt jelentkezned kell a kiválasztott egyetemed megfelelő szakára a felvi.hu-n keresztül. Ez 2, egymástol független jelentkezés, de mindkettőnek febr. 15. a határideje, amit komolyan kell venni.

Emelt érettségi nélkül sajnos nem jelentkezhetsz, érvénytelen lesz a jelentkezés.

2021. jan. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyiban árnyalnám az előttem adott választ, hogy kötelező angol emelt érettségit ki lehet váltani "felsőoktatási felvételi szakmai vizsga"-val.

[link]


Ez számodra ingyenes. Az Erdélyben (Romániában) letett érettségiből amúgy lehet felvételi pontokat számolni, hogy milyen modon az itt találod meg:

[link]

2021. jan. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2021. jan. 30. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 5-nek igaza van. De erről a vizsgárol érdemes tudni, hogy csak akkor lehet rá jelentkezni, ha van szülőföldön letett angol érettségi vizsga. Másik dolog, hogy ez a vizsga (az érettségikkel ellentétben) csak a letételének évéről szol. Harmadik, hogy ezt a vizsgát nem központilag állítják elő, hanem az adott egyetem rakja össze. Igaz, hogy az elmúlt évek feladatsoraibol, de ha akarják, nagyon ki tudnak szúrni a vizsgázokkal. De érdemes valoban elolvasni a felvi.hu-n az erről szolo tájékoztatot.
2021. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!