Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért akar engem mindenki...

Miért akar engem mindenki lebeszélni arról, hogy külföldön tanuljak/dolgozzak?

Figyelt kérdés
A közmunkástól a védõnõn át egészen a jogászig. Aki nem akar, az meg már kint van/volt
2021. febr. 4. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ki beszél le és milyen érveik vannak?
2021. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rokonok, barátok, szaktársak, fõnökök. Okok: munka/egyetem itthon is van, messze van, nem tudsz az anyanyelveden beszelni
2021. febr. 4. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ezek elég gyenge érvek. Külföldön tanulni mindenképpen érdemes, már csak a nyelvtudás miatt is. És ott vannak az egyéb extrák: önállósodsz, tapasztalsz, ismerkedsz - magaddal és a világgal is. Viszont arra számíts, ha komolyan gondolod és nívós egyetemre mész, akkor az eleje (nagyon) nehéz lesz. Csak úgy van értelme nekiindulni ha hasznosan töltöd azt az időt, akkor viszont életre szóló élményt és tudást kapsz. Én bátorítalak, sok sikert!
2021. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nézd, nem tudom, engem pont valamelyik nap bsztak le hozzám közel állók, hogy mi a francnak tervezek külföldre, főleg szakképzésbe kimenni (mert szakképzést akarok és kész, és kint jobb feltételeim lesznek mint itt). a frissdiplomás lázálmukban, mint megtudtam, magyarországon már egy alapdiplomával is két nap alatt lehet állást találni, röhögve félreteszel évi egymilliót miközben a saját lakásodban élsz és finanszírozod a teljes életedet, a közbiztonság kitűnő és a népesség egyszerűen szuperbarátságos és mindenki csillámot f.sik. innen nézve tényleg mi a viharnak csomagolunk... szerintem amúgy a lelkük mélyén érzik a kilátástalanságot, csak könnyebb lelkileg, ha felépítenek valami kamu magyarországot magukban, mint reálisan átgondolni a dolgot... valami hasonló lehet nálatok is.

ne hagyd magad, menjél szépen. sok sikert kívánok neked az új helyeden majd!

2021. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad lebeszélni!!! Féltékenységből mondják ezeket, vagy azért, amit a 4. válaszoló írt. Én is tervezek külföldön tanulni, egyetemre járni. ALig várom, hogy itt hagyjam ezt a "csodás" országot. Sok sikert kívánok neked, kedves kérdező. :)
2021. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Irigyek.

En USAban vagyok. Siman talaltam munkat, beszelem a nyelvet, igaz hogy magyarul itt alig tudok valakivel beszelni de nem eletbevago ez mert angolul mindent eltudok intezni.

A fizetesem kb 4 szerese mint amit Magyarorszagon keresten ugyan azzal a munkaval.

Itt is ugyanannyiba kerul egy autot megvenni, ruhakat, tv, laptop, telefon, ezek mind ugyan annyive kerulnek mint Magyarorszagon. Vannak dolgok amik dragabbak meg olcsobbak de osszessegeben igy is jobban megeri.

2021. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem meg mindenki ki akar rugdosni m.o.rol 😂😂😂 nem ertem mi bajuk. Kérdező ne hagyd, hogy befolyasoljanak
2021. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!