Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nem tudom eldönteni hogy...

Nem tudom eldönteni hogy melyik országba menjek erasmusra?!

Figyelt kérdés

Már gólyakoromban kinéztem a Groningeni egyetemet(Hollandia) ami világszinten a 80. legjobb, és nagyon jól mutatna a CV-mben. Ugyez igaz a Koppenhágai egyetemre is (Dánia)

De nagyon tetszik a Stockholmi egyetem is,(ez nem egy nívó partner egyetem) meg én nagy túrás vagyok és a környék gyönyörű. Hollandiában a hegyeket nagyon hiányolom, de megvan a maga szépsége. Mindig is azt éreztem,nekem NL-ben a helyem, de arra az egyetemre csak ősszel van pályázási lehetőség.

A többire tudnék menni másodév tavaszán, de ahova akarnék, azaz Groningenbe az pont ŐSZI féléves(4 éves a képzésem)


Szerintetek hogyan érdemes gondolkodni? ti hogy döntenétek?

A buli, utazás, élmények, és nem utolsó sorban egy magas presztízsű helyre szeretnék menni.


Ezenkívül szakmai gyakom is kinn szeretném tölteni, de azt csak diploma évben. Félek hogy a harmadév eleje késő? mit gondoltok?



2021. febr. 16. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Times Higher Educationben vagy a QS rankingen nézd meg a célegyetemek rangsorát, és sorrendben menj a legrangosabbra. Dánia iszonyat drága. Szerintem német vagy holland egyetemet célozz meg.
2021. febr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, azok alapján írtam h a holland és dán is topp egyetem

A többi 100+ azok se rosszak

2021. febr. 16. 22:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én egyszer voltam egy nívós egyetemen, egyszer pedig egy noném egyetem egy gyönyörű országban, gyönyörű környéken. Az előző drága volt unalmas, a másodiknál meg volt pénzem kirándulni és az emberek is nyitottabbak voltak
2021. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Groningent én is néztem, bár én tavaszra is tudok pályázni.

Ahogy olvastam eléggé diákváros, van helyi ESN, ami szervezi a programokat, szóval nem hinném, hogy annyira unalmas lenne.

Én is elsősorban azért szemezgetek vele, mert neves egyetem, bár igaz, hogy Hollandia nem túl nagy, nincs annyi szép látnivaló, mint pl Németországban.

2021. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

Mi az,hogy a Stockholmi egyetem nem nívós?

69. Lett idén kinn van az egytem honlapján

[link]

Ha nem erasmussal mennél, a kapun nem engednének be annyira kevés lennél oda. Arról nem beszélve,hogy Stockholm egy főváros, méghozzá egy gyönyörű összehasonlíthatatlan azzal a kis holland faluval (groningen) .Egy ilyen olcsó János nem is való Svédországba,ugyhogy nyugodtan maradj Magyarorszagon itt úgyse fogadnának be

Egy Stockholm Universitet-es!

2021. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó hiába tanulsz ott, a lenézéseddel már bizonyítottad azt, milyen ember vagy és hogy nem számít a papír ha ilyen kretén vagy. Egyébként többféle rangsor van, és nem pedagógiában topp 100-as Stochholm:)))
2021. máj. 24. 15:23
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és nézted az általad linkelt sorrendet? mert a 69. bizony Groningen Stockholmmal együtt :)
2021. máj. 24. 15:24
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de én egy percig se mondtam,hogy jobb ,mint a groningen viszont te voltál az aki lejjebb becsülte,mint ami pedig mint lathattad ugyan azon a rangon van. Másrészt Stockholmban sokkal jobb lakni,mint Groningenben. Sokkal több lehetőség, vidámpark, boltok etc én személy szerint Amsterdamnal is sokkal jobbnak tartom. Groningenben mégis mit lehet csinálni ??? Hat nem sok mindent.
2021. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó de sötét vagy komolyan. Hogy-hogy mit lehet Groningenben csinálni? Ugyanazt amit máshol. Ha meg füvezni akarsz vagy qvázni, átmész Amszterdamba. 💆🏻‍♀️
2021. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Látszik hogy fogalmad sincs Groningenről..a legnagyobb egyetemi élettel rendelkező város Hollandiában, 30 ezer diákkal...szerintem te egy megkeseredett ember lehetsz és közöd sincs Stockholmhoz!
2021. máj. 24. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!