Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudom eldönteni, hogy...

Hogy tudom eldönteni, hogy mikor van simple past,és past perfct?

Figyelt kérdés
Holnap írok dolgozatot, de nem tudom, hogy hogy kell alkalmazni, hogy kell kiegèszíteni a mondatot, és hogy mikor kell használni.

2020. dec. 15. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A past perfect az a magyarban az igekötős alak.

Befejeztem, levágtam, megvettem.

2020. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A PP az általában előidejűséget jelentő értelmű. Legtöbbször ugyanabban a mondatban van az a cselekmény, ami előtt van a PP-vel jelzett cselekmény, de a legtöbbször az nem azt jelenti, hogy mindig. Valamint lehet időhatározó is, ami meg nem lenne feltétlenül szükséges.

Itt egy időhatározós példa:

After he had tempted Providence several times, the inevitable happened.

Itt meg egy, amikor a következő cselekvés másik mondatban van:

The player had insisted he was. Ranieri, though surrounded by qualified medical staff, took him at his word.

Itt meg a szokásos, egym ondatban az előzmény meg a köveetkezmény:

He also acknowledged that he had rejected Government criticism...

2020. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#1: Hogyan fordítod a következőket:

I will finish it.

I am finishing it.

I finished it.

I have finished it.

I had finished it.


Kérdező: Simple past, vagy egyszerű múlt, ha egy múltbéli eseményről/eseménysorozatról írsz.

I finished my homework and then I played video games.

Befejeztem a házimat és aztán videojátékkal játszottam. (Időrendben követik egymást a leírt események.)



Past perfect, vagy befejezett múlt, ha olyan múltbéli eseményről írsz, ami megelőz egy másik múltbéli eseményt.

I played video games after I had finished my homework.

Videojátékkal játszottam, miután befejeztem a házi feladatomat. (Fordított az időrend, a második tagmondat az első előtt történt.)

2020. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon szívesen, nem is kellett volna megköszönni.
2020. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a segítséget!
2020. dec. 16. 15:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves négyes, azért nem köszöntem meg hamarabb, mert nem állandóan a telefont nyomkodom, hanem az online iskola miatt sokat kell tanulni, és mellette dolgozok. Az én döntèsem, hogy mikor köszönöm meg.🙂
2020. dec. 16. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezt ismerem. :D Ha nem írom ezt, sosem köszönöd meg. :D Mindig így van ez, ha egy év múlva írom, akkor is az a reakció, hogy eddig nem értem rá. :D
2020. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel hogy te mit hiszel, és mit nem. Ha téged az zavar, hogy nem

rögtön köszönöm meg, és szerintem az én döntèsem, hogy mikor ülök a gép elè, és mikor nézem meg a válaszokat, dèlelőtt nem volt rá szüksègem a válaszokra, ezért nem néztem meg. És megköszönnèm, hogy nem itt írod a hülyesèged, hanem a magánèleteddel foglalkozol:))

2020. dec. 16. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!