Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire lehetséges Európán...

Mennyire lehetséges Európán kívül továbbtanulni azoknak, akik nem gazdagok?

Figyelt kérdés

Európán kívül olyan országokra gondolok, mint például Ausztrália vagy Kanada.

Vannak ösztöndíjak, de ezeket mekkora eséllyel lehet megszerezni?

Ha csak úgy tudnák kimenni, ha biztosan kapnák valamilyen külső támogatást, akkor érdemes egyáltalán jelentkezni?

Ismertek esetleg valami jó ösztöndíjat, ami ezekre az országokra vonatkozik?



2021. márc. 7. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak ösztöndíjak de kifejezetten rendkívül tehetségesnek kell lenni.
2021. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban megéri Európában elvégezni az alapszakot, és esetleg mesterre, vagy doktorira menni messzebb, mert sokkal több és könnyebben elnyerhető ösztöndíj lehetőség van. De ha mindenképp alapra szeretnél menni oda, akkor én az egyetemek által ajánlott ösztöndíjak böngészését tudom javasolni. Amerikában például sok egyetem ad, bár a legtöbb helyen nem 100%-os az ösztöndíj, tehát dolgoznod mindenképpen kell majd az egyetem mellett. Tovább nehezíti a helyzeted, hogy 6 egyetemet kivéve mind figyelembe veszik az anyagi helyzeted, így elég jó verseny/sporteredményednek és iskolán kívüli tevékenységeidnek kell lennie. Nehéz, de szerintem nem lehetetlen, az viszont más kérdés, hogy megéri-e, mert ha nem vagy szuperokos, valószínűleg nem a legjobb egyetemekről fogsz ilyen nagylelkű ajánlatokat kapni.

Amiről tudok, hogy az NYU Abu Dhabi capmuszáról nem olyan nehéz jó ösztöndíjat kapni. Bár nem mondtad, hogy Ázsia is érdekel, gondoltam megírom, végső soron az oktatás és az élet színvonala a campuson az amerikaihoz hasonló, abból amit hallottam.

Kanadáról kevesebbet tudok, de én ott is az egyetemeket nézegetném - például az UBC-nek egész jó ösztöndíjai vannak már alapszakra is, szerintem ez egy jó lehetőség, bár nem ismerek senkit, aki oda járt.


Egyébként a THE (Times Higher Education) cikkeiben sokat foglalkozik a témával, és nemsokára lesz student funding week-je is, ahol erről fognak előadásokat tartani, és lehet majd kérdezni is, természetesen online és ingyen. Remélem tudtam segíteni :)

2021. ápr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ha csak nem zseni az illeto aki valamilyen modon felfedezett lett akkor ide Ausztraliaba nem tud jonni tanulni mert nagyon draga, dragabb mint Europa nemelyik egyetem tobbszorose az europainak.
2021. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!