Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Önzőség lenne ebben a helyzetb...

Önzőség lenne ebben a helyzetben külföldre menni tanulni?

Figyelt kérdés

Párommal közösen tervezzük a tanulást, jövőre szeretnénk egyetemre menni itthon.

Korábban jeleztem neki, hogy én szívesebben kezdenék alapképzést külföldön, az lett a megállapodás, hogy az alapot csináljuk itthon, a mestert meg kint.

Viszont egyre jobban azt érzem, hogy én kint szeretnék inkább tanulni és szívesebben mennék oda is alapra.


Szeretnénk közös vállalkozást, van közös albérletünk, tök jó minden, de én elszeretnék szakadni innen, élni és közben világot is látni.


Olyan külföldi egyetemet néztem, ahová felvennének és olyan kritériumai vannak az oktatásnak, aminek megfelelnék. Nem szeretnék még 3-4 évet várni.


Párom, amikor beszéltük ezt a mesterképzést mondta, hogy akkor ő is jönne szívesen külföldre, de alapra ő csak belföldön.


Mi lenne a helyes döntés?


Várjak 3-4 évet (de addig kitudja mennyi minden változik) vagy vázoljam neki, hogy a megállapodás ellenére is én most akarok menni?



2021. márc. 18. 09:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudnod, hogy a párodat szereted jobban vagy a külföldi álmodat.


Ha az előbbi, akkor kibírod még ezt a 3 évet itthon. Ha nem szereted annyira, és inkább külföldre mennél, akkor szakíts vele!

2021. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet vetni az ötletet, hogy „De mi lenne, hogyha mégis...”, aztán csak mond rá valamit. Gondolom a párodnak nincs annyira jó nyelvtudása még, hogy egy egyetemet el tudjon végezni idegen nyelven, így nagy hátrányba kerülne, és azért szeretne csak később kimenni tanulni, mert addigra megtanulja a nyelvet.
2021. márc. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!