Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a 17-18 éves...

Ti elengednétek a 17-18 éves lányotokat egyedül külföldre az alábbi helyzetben (többi lent)?

Figyelt kérdés

Először is, tisztázni szeretném, hogy én a szóban forgó lány vagyok.

Mint szerintem sokan, én is vágyok arra, hogy beutazhassam a világot. Rengeteg ország vonz, és régi álmom már egyedül, kötetlenül pihenni valahol, mindentől és mindenkitől függetlenül, csak a saját elmémre fókuszálva. Megemlítendő, hogy Európán belül gondolkozok.

Természetesen édesanyám, mint aggódó szülő, nem díjazza ezt az ötletemet. Egyébként részben megértem, mert azért mégiscsak kiskorú vagyok, és nincs tapasztalatom bizonyos dolgokban, meg aztán ott van az örökös anyai féltés is.

A másik oldalról viszont megbízhatónak tartom magam, olyan típusú lány vagyok, aki érettebb a koránál, nem csinál hülyeségeket, felelősséget vállal a döntéseiért. Jó a helyzetfelismerő képességem, és tudni kell, hogy nem inni és bulizni mennék, hanem várost nézni, kulturálódni, pihenni. Mindemellett felsőfokú angol nyelvvizsgával rendelkezek, illetve alapszinten németül is beszélek, így az eligazodással biztosan nem lenne gond. Az anyagikat tekintve fontos, hogy az egész utat én állnám diákmunkával keresett, illetve rokonoktól és zsebpénzként kapott, gondosan félrerakosgatott pénzből.

Jelenleg még csak 17 éves vagyok, vagyis kiskorú, ami természetesen korlátokat szabhat ennek az egész tervnek, mind szülői, mind jogi tényezők miatt (bár ez utóbbinak nem néztem tüzetesen utána). Decemberben töltöm be a 18-at, ami fordulópontot jelenthet ennek az egésznek a megítélésében.

Kérdés tehát, hogy a fentiek ismeretében ti mennyiben engednétek engem el most ősszel (17), vagy jövő tavasszal (18) egy ilyen útra? Érdemes ezzel anya fülét rágnom, vagy el kéne napolnom ezt az egészet 5-10 évvel későbbre?



2018. jún. 29. 23:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem is 5-10, de 2-3 évvel biztosan. És nem rajonganék az ötletért, hogy egyedül menj. Kulturálódni lehet belföldön is, úgy h legrosszabb esetben is 2-3 órán belül otthon vagy, nem beszélve arról, hogy rahedli időd lesz még világot látni, nem hajt a tatár. Tök jó, hogy már most is egész érett gondolkodásod van, ez csak alapul szolgálhat a bizalomhoz a későbbiekben. Csak tudod ismeretlen helyen nem rajtad múlik sokminden (ismerős helyen se, csak lényegesen kevesebb a kockázati tényező). Ne készítsd ki anyádat, lesz még rá alkalmad bőven :D
2018. jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Most gondolkodj éretten és képzeld el édesanyád szemszögéből

Lerágja a körmeit és megőszül mire hazaérsz

Ilyen egy jó szülő, halálra aggódja magát 5 perc alatt is

Az elsővel értek egyet, azért ne 10 évet, de 2-3 évet jó lenne halasztani ezt. Addig is sokat segíthetsz magadnak, olvass utazásokról és helyekről, tájékozódj, készíts magadnak terveket

2018. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Én szerintem megengedném,bár nem vagyok szülő. De ha nem engedik jövőre úgy is 18 leszel :D
2018. jún. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Magad írtad, hogy nincs tapasztalatod még az ilyen utazásokban. Én 45 éves vagyok, sokkal érettebb, megfontoltabb. Sokat utazom, volt, hogy egyedül, De még engem is értek váratlan és kellemetlen meglepetések. Én tapasztalatból inkább azt tanácsolnám, hogy előbb fedezz fel Magyarországot egyedül. Csodálatos helyek vannak ott is. Várj pár évet a külföldi egyedöli utazásokkal.

Egy kedves barátnőm 19 éves lánya is azt mondogatta, hogy sokkal érettebb a koránál. Mégis Görögországban amikor egyedül nyaralt megerőszakolták. Ennek 4 éve, és ma sem jött helyre.

2018. jún. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

második: Feljebb írtam, hogy átgondoltam a dolgot anya szemszögéből is. Igazából ez az, ami főképp visszatart, el tudom képzelni, mennyire aggódna, de közben meg előbb-utóbb így is úgy is el kell kezdenie az embernek a saját lábán járnia, illetve véleményem szerint baj is mindenhol történhet.

harmadik: Attól, hogy jogi értelemben önálló leszek, biztosan nem fogok szembe menni anyukámmal. A kor szerintem csak egy szám, és amíg nála lakok, rá támaszkodok, nálam azt ő döntése a szent.

2018. jún. 30. 00:17
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Olyan nagyon nem lehetsz erett gondolkodasu, hogy az erettsegi eveben iskolaidos (oszi vagy tavaszi) utazgatasokon torod a fejed.

Ezen kivul azert sem vagy elegge nagy kislany, mert keptelen vagy belatni, hogy 18 eves lanykent, tapasztalatlan utazokent, egyedul elindulni, mekkora nagy kockazat. Meg, ha tobben utaznatok... de akkor seem a erettsegi eveben.


Szerintem varj meg jonehany evet, amig tenyleg felnosz.

2018. jún. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom hogy vagy vele, de épp a felnőtt korba lépsz, ahol már illik gyűjteni némi tőkét a jövőre nézve.

Az utazásokhoz sok pénz kell(én egy hónapot dolgozok 190-200 ezerért), akik meg ennek a hobbinak hódolnak ott van miből fedezni, és mellette ugyanúgy élnek meg marad a drága kocsi, ház.


19 éves koromtól dolgozok, anno még 24 évesen otthon laktam hallani sem akart Anyu arról hogy veszek egy nagy motort, fölösleges pénz meg volt rá egyébként, mindegy tudomásul vettem elfogadtam, hisz nem lett volna kötelező otthon laknom, utána sikerült vennem egy ingatlant és pár év után meg vettem magamnak, de így is volt kiborulás, és már azt kérte hogy ha elindulok és megérkezek telefonáljak, mondom ezt túlzás kérni egy közel 30 évestől.

Szóval szülő válogatja ki mennyire elfogadó, de a többségük leginkább a bajtól fél, ami ha jön, nincs segítség.

Külföldön meg egy fogászati ellátás is sokszorosa a hazainak, ezekkel számolni kell.

2018. jún. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Tizenegy éve vagyok kemény munkával kitűnő tanuló. Nem hinném, hogy azon az egy héten múlna az érettségim eredménye, sőt, még segítene is, ha a pörgés helyett kikapcsolhatnám az agyamat. De mindegy.

Mindenesetre tisztán látom, hogy a legtöbben úgy gondolják, nincs még itt ennek az ideje. Ezt én elfogadom, és nagyjából be is látom.

Köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 30. 00:41
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

Egyszerű a válasz, nem!

Attól hogy keményen dolgozol, tanulsz bármi megtörténhet.

Érettségizzen le jó eredménnyel és akkor kimennénk oda ahová szeretne.

Családi nyaraláskor is lehetsz egyedül, de 17 évesen mit csinálsz ha baj van??? Semmit sem tudsz intézni mivel NEM vagy nagykorú.

2018. jún. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
nem. 18éves korodig hallani sem akarnék róla. És egyedül biztosan nem. egy de inkább több hasonlóan megbízható barátnővel,baráttal akiket én is ismerek (és a szüleiket is)na úgy már mehetnél.
2018. jún. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!