Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tekintettel arra, hogy az...

Tekintettel arra, hogy az ország egyre rosszabb helyzetbe kerül, egyre élhetetlenebb a magyarok számára és gyakorlatilag 100%, hogy hamarosan bedől az egészségügy/nyugdíj/oktatás, érdemes a huszas évei végén az embernek végleg külföldre kimennie?

Figyelt kérdés
Jelenleg 25 vagyok, mindenképp legkésőbb 30 évesen szeretnék kimenni, ismerőseim, családtagok, mindenki hasonlóan gondolja, hogy menekülni kell ebből az országból. Ti hogy gondoljátok, 5 évet még azért bír az ország?
2019. máj. 14. 09:05
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
51%

Én magam 26 éves vagyok és szintén ebben a cipőben járok. Jelenleg ezerrel tanulom a norvég nyelvet, szinte minden szabadidőmet arra szánom, hogy egyre jobb legyek belőle, aztán irány Oslo, Bergen vagy Trondheim.

Az 5 év kérdéses, a gazdasági szakértők még idén vagy jövőre egy újabb gazd. világválságot jósolnak, ami elég erősen meg fogja zuhantani Magyarországot, tekintve, hogy válságok idején nagyon visszaesik az autóipari termelés, a magyar gazdaság pedig elég erősen a német autógyárakra épül és a lakosságnak sincsenek különösen számottevő tartalékai.

Én azt mondom, hogy ne várj, pattanj meg minél előbb.

2019. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 mindentudó99 ***** válasza:
64%
Semmi se fog bedőlni bár kétségtelen van miben javulni. De attól hogy mondogatjátok még nem következik be. Ettől függetlenül ne mi döntsük el . Csak neked kell tudni érdemes e. Van akinek erdemes van akinek nem. Én nem mennek ki pl 400 ezerét kétkezi munkára már semmi képp. Akkor inkább két túlórával 250- 300 itthon valami jobb helyen. Jó szakmával jobban fizető állás megint más. Van rokomom aki már nem jön haza házat is vett Németországban. 10 éve kinn van 1 millat keres. Van ismerős aki meg már 4. alkalommal megy ki mert nem igen jönnek össze a dolgai.
2019. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
29%

2010 óta azt károgják minden évben, hogy már nem sokat kell aludni és összeomlik, mert .... És mindig valamit kitaláltak, hogy miért...

Ha te most 25 éves vagy, akkor olvasd el Bajnai könyvét, ő hogy látta az ország helyzetét 10 éve, amikor "megmentette" a szakadék előtt....

Az ún világválság nem más, mint a felhalmozott tőke és adósság gyors átrendeződése.

Államadósságunk tekintélyes része ún belső adósság, ami 2010 előtt nem volt jellemző. Fedezetként szolgáló aranykészletünk is van már.

Felőlem menj, menekülj. De ha lesz valóban egy mindent megrengető világválság, lehet, hogy téged ott fog érni, ahol se rokonod, se kutyád, se macskád.

2019. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Ha egy világválság van, akkor egy olyan országban szeretnék élni, ahol a legkevésbé érint. Márpedig Magyarország nem az.


Az pedig egyértelmű, hogy a családomra sokkal jobban tudok vigyázni, támogatni őket, ha egy olyan országból tudok nekik segíteni, ahol a fizetés nagyrészét nem lopják el, miközben marhaságokra költik.

2019. máj. 14. 09:35
 5/43 anonim ***** válasza:
60%

Jó erős állításaid vannak.

Képzeld, amikor én voltam ennyi idős ugyanilyen szar kilátással, de fel sem vetődött, hogy külföldre menjünk.


Norvégiában tanulsz norvégul a leggyorsabban.

Szóval, nincs mire várnod

2019. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Az állításaim azokra alapszanak, melyeket jelenleg látni és olvasni:

-Rendszeres orvoshiány, iszonyatosan hosszas várólisták, omladozó kórházak, elégtelen betegellátás, EU-hoz képest alacsony várható élettaram

-Nyugdíjkorhatár állandó növelése, nevetségesen alacsony nyugdíjak

-Egyetemek privatizációja, egyetemek felszereltségének minősége (minőségtelensége), fejlett, naprakész oktatás hiánya, szervezetlen tárgyfelépítés.

2019. máj. 14. 09:51
 7/43 anonim ***** válasza:
24%
Balliberális sajtót olvasva nyilván csak a rosszat látod, illetve a ferdítéseket. Ha viszont nyitott szemmel járnál, láthatnád a valoságot is, ugyanis ilyen jó helyzetben még nem volt Magyarország mint most. Van hova fejlődni persze, de aki AKAR elérni valamit, annak most itt a lehetősége. A sok romkomcsában fetrengő jogvédő ivadékot meg kokós ujságíróból ne indulj ki
2019. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
25%

A gazdaság most valóban erős és növekedés van. Azért azt tisztázzuk, hogy hiába szidjátok a kormányt, ha az ellenzék lenne hatalmon már most államcsőd lenne !


Az MSZP-SZDSZ kormányok tönkretették az országot. Medgyessí alatt majdnem államcsőd volt. Imádkozni kellett hogy utalják már az IMF hitelt, mert 5 napot csúszott a nyugdíj. Most rimánkodtok, hogy az egészségügy milyen helyzetben van, miközben az SZDSZ el akarta privatizálni a korházakat. Most az sem lenne !

Mehetnél kartöréssel a pincébe


Nem mondom, hogy minden rózsás, de ahogy átvette 2010-ben a kormányt Orbán a csőd szélén táncolva ahhoz képest elég jól állunk és folyamatosan fejlődünk

2019. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Sajnos az Origo, Lokál, és egyéb hírforrásokból sem indulhatok ki, akik váltig állítják, hogy Magyarország legnagyobb problémája jelenleg a migráció, holott emberek ezrei, tízezrei halnak a fent említett egészségügyre vonatkozó rész miatt.
2019. máj. 14. 10:08
 10/43 anonim ***** válasza:
39%
Én is 25 éves vagyok, ahogy számtalan ismerősöm, barátom is, de nálunk senki nem akar külföldre menni. Nem is értem ezt... Én jól elboldogulok a szakmámban és szeretek itt élni.
2019. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!