Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam,30nap felmondási...

Felmondtam,30nap felmondási időt kaptam.1hét nyári leállás van.Hazajöttem külföldre,de,ha vissza megyek 2hét karantént kapok.Ebben a helyzetben mit léphet a cég?Ez a 2hét is beleszámíthat a felmondási időbe vagy pótolni kell?

Figyelt kérdés
Felmondtam a cégnél ahol dolgozom,először a főnököm elengedte nekem a 30napos felmondási időt,de az ő főnöke visszautasította végül,szóval le kell dolgoznom.Leálltunk 1hétre amit a saját szabadságomból vontak le,hazajöttem külföldre mivel rég nem láttam a családom és ez is volt a felmondás oka.Vissza megyek Magyarországra,de 2hét karantént fogok kapni,mert nem kaptam sehol szabad időpontot PCR tesztre,csak 28.a után.A karantén miatt nem fogok tudni bemenni 2hétig.Szeptember 11.-én lenne az utolsó napom.Ilyen helyzetben csak nem fizetik ki a 2hetet és beleszámít a felmondásba vagy meg is hosszabbodik a felmondási idő ennyivel?Valakinek van hasonló tapasztalata? Köszönöm szépen előre is a válaszokat

2020. aug. 23. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
A nem fizetik ki és hosszabbodik az esélyes, mivel saját hibadbol nem tudsz menni.
2020. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem hosszabbodik, a karantén idejére meg írjon ki az orvosod táppénzre
2020. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Karanténra nem jár táppénz.
2020. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

De jár

[link]

2020. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem rég óta lakom Magyarországon és még nincs háziorvosom :(
2020. aug. 23. 13:55
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Március óta módosult a törvény, augusztus 13. óta jár, mivel ezzel egészült ki a rendelet:

"Az a biztosított, aki részére magánútlevéllel, valamint egyéb úti okmánnyal végrehajtott, nem hivatalos célú kevésbé súlyos vagy súlyos fertőzöttségi mértékű országból Magyarország területére történő beutazáskor hatósági házi karantént rendeltek el, nem minősül keresőképtelennek"

[link]

2020. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

6!


Értő olvasás?


..."nem minősül keresőképtelennek"


Nem jár táppénz. Annak járna, aki hivatalos kiküldetés miatt ment.

2020. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Kimaradt a nem szó, pont ezért akartam írni a te válaszodra (#4), hogy emiatt nem jár a táppénz, hiába írod, hogy de jár...
2020. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21%
A felmondási időt semmi nem hosszabbítja meg! A meghatározott idő elteltével letelik, teljesen mindegy, hogy mi történik alatta, jár-e ellátás a karantén idejére Neked vagy sem, keresőképes vagy, vagy sem, szabadságon vagy, vagy sem. Letelik a 30 nap és ezzel a felmondási időd is.
2020. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!