Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha romániábol magyarban...

Fönök2.0 kérdése:

Ha romániábol magyarban szeretném tovább folytatni au egyetemet?

Figyelt kérdés
Az egyetem követelményénel van egy olyan hogy idegen nyelvek s ott felvan sorolva az angol német spanyol olasz,s ha én románból érettségizek azt be lehet számitani idegen nyelvnek?

2021. ápr. 4. 21:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem elfogadták B2-es nyelvvizsgaként a román érettségit, ezért 28 pontot kaptam rá.
2021. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mellette volt angol nyelvvizsgám is, így kimaxoltam a 40 pontot, ami a nyelvekre kapható.
2021. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen csak pl ha az egyetemnél vannnak az érettségi követelmények amiböl ketött kell teljesoteni pl nekem van a matek,román az idegen nyelvekhez,meg van egy harmadik fizika ami sehovva nem tartozik ,+ a competențak az angol nyelv vizsga informatika meg igy ezt elfogadják ?
2021. ápr. 4. 21:34
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvek között van angol -> elfogadtatható.

De a román is megér egy kört.

2021. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
S nemtudom hogy az 1. 2. 3. válaszoló vagy vahy egy és ugyanaz visszont még a beiratkozásal/jelenkezésel kapcsolatban Az hogyan müködik mert állitolag a szeptemberben induló tanfolyamról már lekéstem mert arra feb-15 kellett jelentkezni visszont akkor még az érettségi jegyeket ae tudjuk se semmi diploma nincs még akkor hogyan lehetne beiratkozni
2021. ápr. 4. 22:30
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

1+2. válaszoló vagyok


Február 15-ig kell azokat a papírokat leadni, amik megvannak. Értelemszerűen az érettségi diplomát csak akkor tudod feltölteni, amiután azt megkaptad, erre biztosítanak elegendő időt június/ július folyamán. De február 15.-ig fel kell tölteni bizonyos dokumentumokat, hogy azokat fel tudják dolgozni. Nézz utána ezeknek az infóknak (felvi.hu).

2021. ápr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó te miböl érettségiztél s az egyetemhez mi kellet hogy elfogadták a románt?


Meg a pontszámitást a 280 pontott mennyire tudnam nehezen elérni ha jelentkeznék a februárba induló tanfolyamra ha egy átlag tanuló vagyok. 5-8 osztályig 8.50+ média meg 9-12 osztályba csakugyan 8.50+ mediá meg kb egy 8 román 8-9 matek érettségi?

2021. ápr. 5. 09:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyar, matek, román, kémia otthon

+ angol emelt szintű érettségi Magyarországon


Román érettségit elfogadták nyelvvizsgaként.

Ilyen eredményekkel szerintem simán meglehet a 280 pont. Az átlagod (média) nem fog számítani a magyar rendszerben, csak az érettségi eredményeid. Vigyázz, mert mostantól egy tantárgyból Magyarországon is kell érettségizz, nem csak a romániai érettségi számít.


De tényleg azt javaslom, hogy olvasd el a felvi.hu tájékoztatóját, rengeteg információra van szükséged, amit itt nem lehet mind leírni: [link]

2021. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szovval akkór röviden tömören ha jelentkezek mitomén mondjuk orvosira ,s az én érettségimben szerepel a román,fizika ,matek ,de az egyetem követelménye 2 tantárgy a matek, biólogia ,angol ,informatika vagy stb


Akkór az én matek érettségim elfogadják s pluszba hogy meglegyen a 2 tantárgy még kellene egy érettségit adjak biologiábol?


Elolvastam a felvi-t csak akartam saját tapasztalatokat is láttni.

Csak még ezt nem értettem amit most kérdeztem feljebb

2021. ápr. 5. 10:27
 10/15 A kérdező kommentje:
Bologiát nagyarban*
2021. ápr. 5. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!