Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Romániából Budapestre továbbta...

Romániából Budapestre továbbtanulni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Nem vagyok első tanuló típusú,viszont síkhülye sem, egy romániai teljesen magyar iskola (nagyon jó iskola,kissé nehéz) tanulója vagyok, közepes tanuló , de ennél többet is képes lennék kihozni magamból. Kíváncsi lennék,hogy mi kéne ahhoz,hogy pl. Elte vagy Corvinus közgazdaságtan szakára járhassak? Az itteni érettségi átlagomat hogyan számítanák át, ha kell ilyesmi ?! Jól jön bármilyen vélemény, de egy olyan ember hozzászólására is kíváncsi lennék,aki járt már ebben a cipőben. Amúgy a gazdaságtan tulajdonképpen nehéz? Es Elte jobb vagy Corvinus?

2015. aug. 21. 23:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
3%
Miért nem jó ott? Oda születtél oda járj iskolába továbbra is.
2015. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

#1 Érett és értelmes gondolkodásmódra vall a megnyilvánulásod. Bele sem merek gondolni, hogy egy Erasmus-os hallgatóhoz hogyan állsz hozzá...vagy eleve a nemzetközi élethez...


Kérdező:

[link]

2015. aug. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vacuolum válasza:
20%
Még fizetősre se vesznek fel közepes tanulóként, legalább 4-es kéne mindenből a fizetőshöz, de ha leteszel kettő darab felsőfokú nyelvvizsgát (ami nem az anyanyelved) és van pár 5-öd, de 4-esnél rosszabb jegyed nincs akkor felvesznek államira is.
2015. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Közepes az kevés, nem is tudom ezzel a szinttel hogyan gondoltad ezt. Inkább tanulj!
2015. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen,viszont termeszettudomany intenziv angol osztalyba jarok, igy angolbol nyelvvizsgaznek, es a roman erettsegit is elfogadjak felsofoku nyelvvizsgakent (ezt egy ismeros mondta,sajat tapasztalatbol),hisz nekem kotelezo romabol erettsegizni, es hat megy ez a nyelv :)Ha barmit rosszul mondtam,nyugodtan javitsatok ki,megkoszonom :) (Bocsi,hogy ekezetek nelkul irtam).
2015. aug. 21. 23:45
 6/11 anonim válasza:

Érettségin múlik az egész. Vagy az érettségidet vagy a jegyeidet veszik figyelembe, automatikusan azt amelyik kedvezőbb.


A közgazdaságtan oktatás szintje nem túl magas magyarországon, gondolom romániában meg pláne, szóval arról nem tudok mit mondani.

2015. aug. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

[link]


Felvi.hu-n érdeklődj, itt a pontszámítójuk.

2015. aug. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy Románia gazdaságilag nem virágzik,viszont az oktatással nincs gond :) Tulajdonképpen lehetséges,hogy itt maradok,én sem tudom 100%ra, csupán érdeklődni szerettem volna :) Amúgy még van 2 évem eldönteni. Köszönöm a normális válaszolóknak,aki nem egyből ugranak a torkomnak! :)
2015. aug. 21. 23:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálunk az osztályozás amúgy picit másképp van, 1-től 10-ig (1-es legrosszabb,10-es legjobb)
2015. aug. 22. 00:05
 10/11 anonim ***** válasza:
A felvin minden rajta van, az is, hogy a romániai jegyeket, hogyan számolják át.
2015. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!